SKF Forex Politechnika Poznańska zaczyna sezon od porażki [film]

Niespodziewanie drugoligowe siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska w pierwszym spotkaniu nowego sezonu uległy we własnej hali beniaminkowi rozgrywek Gedanii Gdańsk 0:3. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Jako pierwsze punkt zdobyły poznanianki, które udanie wybroniły dwa ataki rywalek i skontrowały gdańszczanki. Jednak w kolejnej akcji Magdalena Antoniak obiła piłkę o blok i doprowadziła do remisu, a przy jej zagrywce Gedania wyszła na prowadzenie 5:1. Siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska próbowały dogonić rywalki, ale set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 18:25.

Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi set, ale ponownie lepsze okazały się siatkarki Gedanii Gdańsk 25:21. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych Damiana Gapika 6:2 i wydawało się, że poznanianki wróciły na właściwe tory, ale Gedania doprowadziła do remisu 11:11 i od tego momentu przejęła inicjatywę. Ostatecznie wygrywając seta 25:18, a całe spotkanie 3:0.

– Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie i przepraszamy serdecznie naszych kibiców za ten występ. Sezon się dopiero zaczyna, a my musimy jeszcze popracować nad stylem i zrobimy wszystko, aby taki występ więcej się nie powtórzył – mówił po spotkaniu Michał Sułkowski z zarządu SKF. Już w środę zespół SKF Forex Politechnika Poznańska zmierzy się na wyjeździe z SMS Police.

SKF Forex Politechnika Poznańska – Gedania Gdańsk 0:3 (18:25, 21:25, 18:25)

SKF Forex Politechnika Poznańska: Radzewicz, Kohut, Halczak, Droździk, Czaplińska, Bińczycka oraz Koziorowska (libero), Antczak (libero), Kłoczko, Bogacz, Kucner, Grzeca, Parczyńska.