Remis Warty Poznań z Chojniczanką (ZDJĘCIA)

W rozgrywanym w „Ogródku” spotkaniu trzynastej kolejki Fortuna 1. Ligi Warta Poznań zremisowała z Chojniczanką Chojnice 1:1 (0:1). Piłkarzom trenera Petra Nemca niezwykle cenny punkt zapewnił w 65. minucie Robert Janicki.

Byłeś na meczu Warty Poznań – poszukaj siebie na zdjęciach

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

Początek spotkania stał na wyrównanym poziomie, jednak żadnej z drużyn nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Dopiero w 27. minucie pierwszy dość groźny strzał z dystansu oddał Grzegorz Szymusik, jednak Radosław Janukiewicz nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

Skuteczna była za to odpowiedź gości z Chojnic w 31. minucie. Paweł Zawistowski uderzał zza pola karnego po ziemi i zrobił to na tyle dobrze, by zaskoczyć Adriana Lisa i wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Podrażnieni utratą bramki Warciarze ruszyli do ataku. Tuż przed zakończeniem pierwszej części mało zabrakło do tego, by Zieloni wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Bartosz Kieliba, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Do przerwy więc jednobramkową przewagę mieli przyjezdni.