Red Dragons Pniewy wygrywa z Chrobrym Głogów [film]

Ekstraklasowi futsaliści Red Dragons Pniewy pewnie wygrali na własnym parkiecie z Euromaster Chrobry Głogów 3:2 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Bramki dla Smoków w tym spotkaniu zdobyli: dwie Adam Wachoński i Maciej Foltyn. Za tydzień podopieczni Łukasza Frajtaga zmierzą się w Hali OSiR Pniewy z drużyną Red Devils FC Chojnice.

Red Dragons Pniewy - ekstraliga futsalu
Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Red Dragons Pniewy a Euromaster Chrobry Głogów zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy starali się szybko wyjść na prowadzenie. Goście groźnie kontrowali, ale to podopieczni Łukasza Frajtaga pierwsi zdobyli bramkę. Najpierw po ładnej akcji całego zespołu na listę strzelców wpisał się Adam Wachoński, a kilka minut później ten sam zawodnik wykorzystał błąd Adriana Niedźwiedzkiego, wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i wyprowadził pniewian na prowadzenie 2:0. Do końca połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej okazji na zdobycie bramki.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli razić brakiem skuteczności pod bramką Chrobrego, który szybko zdobył kontaktową bramkę. Jednak po minucie gry było już 3:1 dla Red Dragons Pniewy. Maciej Foltyn popisał się niesamowitym uderzeniem ze swojego pola karnego. Piłka przeleciała lobem przez całe boisko i wpadła do pustej bramki. Foltyn miał jeszcze jedną okazję na zdobycie identycznej bramki, ale w ostatniej chwili stoper gości uratował ich od straty gola. Wynik spotkania w ostatniej akcji meczu ustalił Grzegorz Nowak.

Red Dragons Pniewy     – Euromaster Chrobry Głogów 3:2 (2:0)
Bramki: Adam Wachoński (dwie),  Maciej Foltyn – Grzegorz Nowak (dwie)

Red Dragons Pniewy: Szymon Piasek (2), Michał Roj (3), Michał Ozorkiewicz (6), Adam Wachoński (7), Patryk Zdańkiewicz (9), Łukasz Frajtag (10), Adrian Skrzypek (11), Patryk Hoły (13), Oskar Stankowiak (16), Kamil Kijak (21), Jakub Budych (22), Piotr Błaszyk (23), Maciej Foltyn (28), Przemysław Michalski (77).

Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz (1), Adrian Niedźwiedzki (4), Kacper Konopacki (7), Piotr Pietruszko (8), Andrzej Koryciński (9), Michał Bartnicki (10), Grzegorz Nowak (14), Sebastian Szala (17), Damian Tyźlik (19), Kamil Kaczmar (21), Jarosław Radliński (22), Kamil Łętkowski (70).