POZNAŃ OPEN: Na placu boju pozostał jeden Polak

Pierwszy dzień kwalifikacji do challengera ATP Poznań Open, nad którym patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, nie należał do udanych dla polskich tenisistów. Jedynym, który pozostaje w grze o turniej główny, jest Marcin Rajski. Poznaliśmy również zawodników, których w niedzielę czekają decydujące pojedynki.

marcin Gawron (POL) vs Maciej Rajski (POL) – Poznań Open 2017 – 15.07.2017 r.

W sobotę odbyło się 11 pojedynków, które stoczono na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Trzy z nich odbyły się w ramach pierwszej rundy eliminacji, natomiast pozostałe 8 to starcia rundy drugiej. Łącznie udział wzięło 19 tenisistów, a w tym gronie było aż 10 Polaków.

Spośród polskich zawodników w turnieju walczyć będzie tylko Maciej Rajski. 26-latek w trwającym blisko dwie godziny pojedynku pokonał Marcina Gawrona. To właśnie on rok temu jako jedyny Polak przebrnął przez eliminacje do turnieju głównego. Rajskiego w kolejnym etapie czeka pojedynek z estońskim tenisistą Vladimirem Ivanovem, który bez trudu pokonał Francuza Elliota Benchetritowa w dwóch setach 0:6, 2:6. Polak nie ukrywa radości po wygranej w ciężkim pojedynku, jednocześnie przyznaje, że aby wygrać z Ivanovem, będzie musiał zagrać na najwyższym poziomie.

– Stworzyłeś z rywalem kapitalne, trwające ponad dwie i pół godziny widowisko. Jak oceniasz zakończony przed kilkoma minutami mecz?

– Z Marcinem znamy się już kilka lat. Doskonale wiemy, jakie mamy swoje lepsze oraz słabsze strony. Raczej pewne było  to, że „pójdziemy” na trzy sety, że będą decydować pojedyncze zagrania. Cieszę się, że to mi udało się wygrać tę ostatnią piłeczkę – wyznał Rajski.

– Jutro zagrasz z Vladimirem Ivanovem. Estończyk w dwóch setach pokonał dzisiaj młodego Francuza (6:0, 6:2). Postraszył?

– Widziałem dwa czy trzy gemy tego spotkania. Ivanov to na pewno dobry zawodnik, obecnie 409. na świecie. Jutro czeka mnie trudny mecz i będę musiał pokazać swój najlepszy tenis, żeby wygrać – dodał Polak.

Dużego pecha natomiast miał Piotr Gryńkowski, który w starciu z Julianem Onkenem pod koniec trzeciego seta poddał mecz z powodu kontuzji. Podobać natomiast mogła się gra Karola Drzewieckiego. W pierwszej rundzie 21-latek pokonał bardziej doświadczonego na kortach Tomasza Bednarka, a w następnej rundzie pokazał się z dobrej strony w spotkaniu z faworyzowanym w eliminacjach Andrem Ghemem. Pomimo dobrej postawy przegrał w dwóch setach 3:6, 4:6. W kolejnej fazie Brazylijczyk będzie toczyć bój z Danylo Kaleniczenką. Ukrainiec w pierwszej fazie turnieju wyeliminował Macieja Smołę 3:6, 6:7.

Kolejnym reprezentantem Polski, który musiał uznać wyższość rywala, był Jakub Grzegorczyk. Nie zdołał on przeciwstawić się szwedzkiemu tenisiście Jonathanowi Mridhdzie. Dwusetowy pojedynek zakończył się wynikiem 6:3, 6:2. W następnej fazie czeka go mecz z Juanem Ignacio Amealem. Argentyńczyk w swoim spotkaniu pokonał 7:5, 6:1 Bena Patela z Izraela.

Znamy rywali Polaków w Poznań Open (ZDJĘCIA)!