Porażka Warty Poznań ze Stalą Mielec

W meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi lider Warta Poznań przegrał ze Stalą Mielec 0:2 (0:1). Punkty stracił także Radomiak, dlatego poznaniacy pozostają liderem.

W 9 minucie Adrian Lis źle wybił futbolówkę, którą przejął Bartosz Nowak. Pomocnik Stali popędził w stronę bramki, gdzie piłkę otrzymał Mateusz Mak, który bez problemu wpakował futbolówkę do bramki. Warta starała się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafiła znaleźć drogi do bramki gości. Goście w ostatniej akcji podwyższyli wynik i mecz zakończył się wygraną Stali, która odrobiła trzy punkty do lidera rozgrywek.
Warta Poznań – Stal Mielec 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mak (9.), 0:2 Prokić (90.+4)
Warta: Lis – Kuzdra (78. Gardzielewicz), Boczek, Ławniczak, Kiełb Ż – Kupczak, Trałka – Rybicki (70. Napołow), Janicki (87. A. Laskowski), Jakóbowski – Jaroch.
Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy
Widzów: 1352.

5 bramek oglądali kibice w starciu Podbeskidzia z Zagłębiem. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Rafał Figiel otworzył wynik spotkania strzałem z dystansu. Środkowy pomocnik kilkanaście minut później asystował przy trafieniu Roginicia. Karol Danielak pod koniec pierwszej połowy wykończył składną akcję Podbeskidzia. Po przerwie Zagłębie szybko zdobyło bramkę, jednak chwilę później goście grali już w „10” i Podbeskidzie kontrolowało wydarzenia na boisku. Wynik meczu ustalił Seedorf, który zdobył samobójczego gola.