Orzełki Weissa rozgromiły Uniwersytet Warszawski

Ekstraligowe futsalistki AZS UAM Poznań, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, wygrały na wyjeździe z Uniwersytetem Warszawskim 5:0 i umocniły się na trzecim miejscu w tabeli. W następnej kolejce podopieczne Wojciecha Weissa będą pauzować, a 8 lutego o godz. 19:00 zagrają we własnej hali AZS UJ Kraków.

AZS UAM Poznań 2015
Poznańskie futsalistki nowy rok rozpoczęły od zwycięstwa nad ISD-AJD Gol Częstochowa 5:3 i zdobycia Akademickiego Mistrzostwa Wielkopolski, a do Warszawy jechały, jako murowany faworyt do zwycięstwa. Jednak pierwsza połowa spotkania z AZS UW Warszawa niespodziewanie zakończyła się bezbramkowym remisem, ale należy podkreślić, że poznanianki zaliczyły w tej części spotkania aż trzy słupki i poprzeczkę. Po zmianie stron inicjatywa należała już do podopiecznych trenera Wojciecha Weissa, które rozpoczęły połowę od bramek Alicji Buszy i Pauli Fronczak. Kilka minut później trzecie trafienie dołożyła Dorota Czech. Ostatecznie AZS UAM Poznań wygrał z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego 5:0, a wynik spotkania na minutę przed końcem ustanowiła Paula Fronczak.

KU AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UAM Poznań 0:5 (0:0)
Bramki: Paula Fronczak (21. i 39. minuta), Alicja Busza (21. i 31. Minuta), Dorota Czech (28. minuta)

AZS UAM Poznań: Katarzyna Osiadło, Emilia Krajewska – Dorota Czech, Agnieszka Rezler, Laura Czudzińska, Alicja Busza, Magdalena Pawłowska, Hanna Olszańska, Karolina Grześkowiak, Marta Zielińska, Żaneta Pawlik, Paula Fronczak, Marika Krupska