Kibice Lecha: chcemy napastnika!

Głośne „Kolejorz, chcemy zwycięstwa!” rozpoczęło spotkanie 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Lech Poznań zmierzył się na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Choć długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a gra poznaniaków pozostawia wiele do życzenie, to ostatecznie podopieczni Jana Urbana wygrali po bramkach Dariusza Formelli i Macieja Gajosa 2:0. Nawet, gdy Lech prowadził 1:0 z trybun było słuchać gromkie wezwanie do właściciela klubu: – Chcemy napastnika!

Lech Poznań - Piast Gliwice - 021
Prawie 30 stopni ciepła, kibice szukający schronienia w cieniu, dodatkowe przerwy w trakcie meczu i zmęczeni zawodnicy. Prawdziwie tropikalny klimat w Poznaniu odczuli wszyscy, co przełożyło się także, na jakość gry. Wolne tempo od początku skłaniało do przypuszczeń, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem.

Piast Gliwice rozegrał w ostatnią środę mecz Pucharu Polski z Lechią Gdańsk, który przegrał po rzutach karnych. W związku z tym, drużyna miała tylko trzy dni na regenerację, a to napawało optymizmem kibiców Lecha Poznań. Ponadto zespół gości od kilku meczów nie strzelał bramek i tak miało być również na INEA Stadionie.

Pierwsza połowa była wyrównana, a poznaniacy pierwszą dobrą okazję na objęcie prowadzenia mieli w 26. minucie. Strzał Radosława Majewskiego z rzutu wolnego minimalnie minął okienko bramki Piasta Gliwice. Chwilę później Jakub Szmatuła uratował Piast od utraty bramki zdejmując z głowy Darko Jevticia piłkę po dośrodkowaniu Roberta Gumnego.

Lech Poznań - Piast Gliwice - 023

Drugą cześć spotkania obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składzie. Kibice głośno dyscyplinowali piłkarzy Lecha, wyrażając niezadowolenie z prezentowanej gry. W 58. minucie boisko opuścił Radosław Majewski, a zastąpił go Dariusz Formella. Modyfikacja przyniosła efekty i już w 73. minucie zawodnik ten strzelił bramkę. Swoją radość okazał kłaniając się w stronę trenera, a kilka chwil później miał okazję do podwyższenia wyniku. Tuż przed końcem spotkania na boisku zrobiło się jeszcze goręcej. Do siatki trafił Piast, ale sędzia nie uznał bramki. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił ładnym strzałem Maciej Gajos.

Jan Urban po meczu powiedział: czytaj tutaj – kliknij

Lech  – Piast: zapis relacji minuta po minucie – kliknij tutaj