Lech wraca z Lubina z trzema punktami

Piłkarze Lecha Poznań w piątkowy wieczór zwyciężyli w Lubinie z Zagłębiem 3:0 (3:0). To czwarta wygrana z rzędu Kolejorza i to bez straty bramki przy 13 strzelonych. Goledla Kolejorza jeszcze przed przerwą zdobywali Paulus Arajuuri, Darko Jevtić i Dawid Kownacki. W 79. minucie Zagłębie nie wykorzystało rzutu karnego.

ZAGŁĘBIE LUBIN – LECH POZNAŃ 0:3 (0:3)

Bramki: Arajuuri (5), Jevtić (22), Kownacki (32)

Żółte kartki: Kubicki, Cotra, Janoszka, Buksa – Bednarek

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri (46. Lasse Nielsen), Jan Bednarek, Tamas Kadar – Łukasz Trałka, Maciej Gajos – Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (63. Abdul Aziz Tette), Darko Jevtić – Dawid Kownacki (77. Marcin Robak)

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra – Łukasz Janoszka, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Arkadiusz Woźniak (74. Krzysztof Janus) – Martin Nespor (69. Filip Jagiełło), Michal Papadopulus (63. Adam Buksa).

Nenad Bjelica: – Myślami jesteśmy przy spotkaniu pucharowym z Wisłą Kraków