Trzy bramki Lecha: LIVE

Pierwszy w tabeli Lech Poznań pokonał w ramach 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy  Śląsk Wrocław 3:0 po bramkach Kownackiego i Pawłowskiego.

Lech Śląsk 58

Opinie trenerów –  kliknij tutaj

Zobacz co powiedzieli piłkarze: – kliknij tutaj

Zdjęcia ze spotkania obejrzyj tutaj – kliknij.

19.54 Korzystny wynik jest pokłosiem fantastycznej gry w destrukcji przede wszystkim Karola Linettego i Łukasza Trałki, lecz pochwały należą się całej drużynie. To jednak nie koniec naszej relacji. Już za kilka minut przedstawimy wypowiedzi obu trenerów z konferencji prasowej.

90+2.min KONIEC MECZU

90+2. min Zaur Sadajew! Nieobliczalny człowiek. Wykonał przewrotkę, choć niecelną, ale piłkę łapał z bardzo wysokiego pułapu.

90. min Sędzia Musiał dolicza 2 minuty.

90. min 3 punkty Lecha i utrzymanie się na pozycji lidera wydają się już niczym niezagrożone. Lech w końcu rozegrał spotkanie z dwoma równymi połowami i pokazał kibicom, że warto ich wspierać w boju o mistrzostwo Polski.

88. min Prawym skrzydłem pobiegł Formella, ale w obliczu padającego deszczu skrzydłowy Lecha poślizgnął się na murawie Inea Stadionu.

84. min Obaj szkoleniowcy wykorzystują swoje ostatnie zmiany. Maciej Skorża puścił w bój Luisa Henriqueza zmieniając Tomasza Kędziorę. Tadeusz Pawłowski ściągnął z boiska natomiast Roberta Picha, a wszedł Konrad Kaczmarek.

82. min Znów przed szansą Dariusz Formella! Drugi raz podawał mu też Darko Jevtić. Skrzydłowy Lecha znów jednak uderzył w sam środek.

75. min Utalentowany pomocnik Kolejorza biega po murawie dopiero od dwóch minut, a już dwukrotnie jego podania mogły okazać się asystami. Najpierw Sadajewa zablokował Hołota, a następnie w pojedynku Formella – Pawełek górą okazał się być bramkarz Śląska.

73. min Druga zmiana trenera Lecha. Kaspera Hamalainena zastępuje Darko Jevtić.

72. min Zawodnicy Lecha urządzili sobie na boisku w Poznaniu mały konkurs – kto bardziej oszuka zawodnika gości. Rozpoczął Trałka, Następnie Linetty, a na koniec balansem ciała zwiódł obrońców nieobliczalny Sadajew.

67. min Gol dla Śląska… ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę wskazując spalonego w wykonaniu Flavio Paixao.

65. min Wychowanek Arki Gdynia zmienił strzelca pierwszej bramki – Dawida Kownackiego. Co ciekawe, popularny Kownaś zbliżył się dzisiaj do wypełnienia akcji nazwanej #DychaKownasia. Kownacki musi w jej ramach strzelić tej wiosny 10 bramek, a ta dzisiejsza była już czwartą.

64. min Do wejścia na boisko szykuje się Dariusz Formella.

61. min Sadajewa kontratakuje prawą stroną podając do Hamalainena. Ten zgrywa do środka, gdzie już czeka na piłkę Kownacki z Sadajewem. Ofensywna dwójka Lecha długo nie mogła jednak dojść do porozumienia – kto ma wziąć piłkę. Ostatecznie zabrał się z nią Kownacki, lecz nie wykorzystał sporego czasu i uderzył niecelnie z nieprzygotowanej pozycji.

59. min Zawodnicy Lecha spokojnie cieszą się prowadzeniem 3:0 i cierpliwie rozgrywają piłkę. Znów znakomicie funkcjonuje wymienność pozycji w ofensywie Poznańskiej Lokomotywy. Współpraca trójki Sadajew – Kownacki – Hamalainen wspieranej po bokach przez Kędziorę i Douglasa prezentuje się naprawdę nieźle.

53. min Zamieszanie przed polem karnym Buricia próbował wykorzystać Robert Pich, ale Słowak uderzył w sam środek bramki i nie sprawił najmniejszych kłopotów Jasminowi.

51.min Na boisku trwa zacięty bój o piłkę w środku boiska, a na telebimach ogłaszana jest dzisiejsza frekwencja na trybunach. Na Inea Stadionie zgromadziło się dzisiaj 15 377 kibiców.

49. min Szkot zagrał mocną piłkę pomiędzy zawodników, a bramkarza i sprawił tym trochę kłopotów Pawełkowi, który ostatecznie łapię futbolówkę.

49. min Rzut rożny dla Lech. Barry Douglas podchodzi do piłki.

46. min Zawodnicy obu drużyn wybiegli już na boisko. Lech zacznie drugą połowę bez zmian. Trener Tadeusz Pawłowski zdecydował się natomiast na dwie. Milosa Lacnego zmienia Karol Angielski, a Mateusza Machaja zastąpił Peter Grajciar.

18.55 Gdyby takim rezultatem zakończył się ten mecz, lechici nie musieliby się już martwić wynikiem spotkaniem Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Obie drużyny po ostatniej kolejce traciły, bowiem do prowadzącego Lecha po jednym punkcie.

45+1.min Koniec pierwszej części gry. Fin schodził już z boiska z uśmiechem na twarzy, co jest u niego częstym widokiem, więc wszystko wskazuje na to, że jego występ w drugiej części spotkania jest niezagrożony.

45. min Sędzia główny tego spotkania – Tomasz Musiał przedłuża pierwszą część spotkania o minutę. Wcześniej w powietrzu zderzenie z rywalem zaliczył chyba Paulus Arajuuri, bo Fin trzymał się przez chwilę za głowę i wyglądał na zamroczonego.

43. min Przed szansą na podwyższenie zwycięstwa na 4:0 stanął Karol Linetty, który w ostatnich meczach prezentuje swoją życiową formę. Młody pomocnik Lecha zdecydował się jednak tylko na zgranie piłki do środka, gdzie przejęli ją obrońcy Śląska.

41. min Wynik ten bardzo cieszy kibiców Lecha, którzy dzisiaj prezentują się tak:

Lech Śląsk 123

38. min Goście zdecydowali się na kombinacyjne rozegranie stałego fragmentu gry, co nie skończyło się dla nich dobrze. Piłka ląduje w murze.

37. min Rzut wolny po faulu Arajuuriego z okolic 25.metra na środek od bramki dla Śląska.

33. min Znów w klarownej sytuacji znalazł się Zaur Sadajew. Brodaty napastnik Kolejorza zszedł z lewej strony do środka i uderzył. Piłka minimalnie minęła słupek i lechici wciąż cieszy grą zgromadzonych na Inea Stadionie kibiców.

29. min Jeden z pomocników Śląska zagrał zbyt lekko piłkę w kierunku swojej bramki, co skrzętnie wykorzystał skrzydłowy Kolejorza. Najgorszy zawodnik Lecha w meczu z Jagiellonią przelobował następnie Mariusza Pawełka i podał kibicom danie a’la stadiony świata.

Lech Śląsk 57

29. min GOL! Dublet Pawłowskiego!

23. min Wydaje się, że Lech uzyskał pełną kontrolę nad tym meczem, ale bracia Paixao po raz kolejny pokazali, że razem są groźni. Tym razem po dwójkowej akcji zza pola karnego uderzył Marco. Strzał powędrował w sam środek bramki, gdzie stał Burić, choć i tak golkiper Kolejorza łapał piłkę na raty.

17. min Lewym skrzydłem z piłką zabrał się Sadajew i podał prostopadle do wychodzącego w polu karnym Pawłowskiego. Ten na wślizgu sięgnął piłkę i uderzył do siatki. Lech prowadzi już 2:0 i taki wynik utrzymuje drużynę trenera Skorży na pozycji lidera.

17. min 2:0!!!

12. min Lewą flanką pociągnął Pawłowski, który kilkanaście sekund wcześniej był blisko strzelenia bramki. Tym razem pięknie dośrodkował do wybiegającego Dawida Kownackiego. Młody napastnik Kolejorza wyprzedził wszystkich obrońców Śląska i wyskoczył od nich wyżej, by następnie móc skierować futbolówkę do bramki i cieszyć się ze swojej czwartej tej wiosny bramki. Kolejorz prowadzi 1:0.

Lech Śląsk 49

12. min GOOOOOL!

9. min Długo musieli czekać kibice Lecha na rewanż ze strony lechitów. Z piłką do pola karnego wtargnął Zaur Sadajew, minął Pawełka i… Czeczen w swoim stylu zwlekał z reakcją i zagrał za późno do wychodzącego Hamalainena. Nie mniej, zakotłowało się w polu karnym bramkarza gości po raz pierwszy w tym spotkaniu.

4. min Pierwsza groźna akcja Śląska. Po stracie piłki Karola Linettego w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem znalazł się Marco Paixao. Ostatecznie to bramkarz Kolejorza wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

1. min Zaczynamy!

IMG_0694

17.58 Maciej Skorża wybrał natomiast taką wyjściową jedenastkę: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Linetty, Trałka – Kownacki, Hamalainen, Pawłowski – Sadajew

17.56 Goście rozpoczną mecz w składzie: Pawełek- Zieliński, Celeban, Hołota, Paraiba – Hateley – F.Paixao, Machaj, Pich- Lacny, M. Paixao

17.55 Witamy z Inea Stadionu. Dzisiaj lider tabeli – Lech Poznań zmierzy się ze Śląskiem Wrocław w 33. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.