Lech Poznań rozgromił w Gliwicach Piasta

Lech Poznań efektownie pokonał w Gliwicach Piasta 4:1 (2:0). Bramki zdobyli: Jakub Moder (6.), Dani Ramirez (43.), Filip Marchwiński (61.), Nika Kacharava (74., rz. karny). Honorowego gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Michał Żyro (88.).

Od początku spotkania Lech dominował, a przewagę potwierdził bramką zdobytą już w 6. minucie. Po rzucie rożnym piłka trafiła w polu karnym pod nogi Jakuba Modera i ten przymierzył przy lewym słupku bramki Placha.

Lech miał kolejne sytuacje, ale podwyższył dopiero w 43. minucie. Mikael Ishak z głębi pola zagrał do wybiegającego po prawej stronie Jakuba Kamińskiego, a ten idealnie obsłużył piłką Daniego Ramireza. Hiszpan podcinką posłał piłkę nad bramkarzem Piasta.