Kenijczyk Kiprotich Kirui zwyciezcą!

Zwycięzcą 15. edycji Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza został Kenijczyk Kiprotich Kirui z Nairobi. Ponad 42-kilometrową trasę pokonał w 2 godziny, 13 minut i 28 sekund. Drugi był Polak Emil Dobrowolski, a trzeci Kenijczyk Salomon Kipsang Soy. Za nim przybiegł Paweł Ochal.

Więcej zdjęć zobacz tutaj.

Kolejny Poznań Maraton już za nami! Jak co roku, biegacze i kibice udowodnili, że Poznań jest najfajniej rozbieganym miastem w Polsce. Po raz kolejny poznański bieg zgromadził rekordową liczbę zawodników – prawie 6500 biegaczy z 29 państw zmierzyło się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. Na mecie zameldowało się 6315 zawodników – to nowy rekord frekwencji w Poznaniu. Poznański maraton od dzisiaj ma również nowy rekord trasy wśród kobiet i jest to 2:31:55.

Piętnasta już edycja Poznańskiego Maratonu przyniosła zawodnikom wiele atrakcji i niespodzianek. Jednopętlowa trasa była dla wielu tyleż wyzwaniem, co wyjątkową okazją do zwiedzenia niemal całego miasta z wyjątkowej, biegowej perspektywy, w tym wizyta na Inea Stadionie. Na mecie czekał na wszystkich medal upamiętniający 15 lat Poznańskiego Maratonu. Jak co roku, odbyło się szereg imprez towarzyszących; targi Poznań Sport Fair, biegi na krótszych dystansach, pasta party oraz tematyczne prelekcje dla biegaczy. Jak zwykle, maraton nie obyłby się bez fantastycznych nagród. Wszyscy maratończycy, którzy szczęśliwie zameldowali się na mecie trzymali kciuki podczas losowania nagrody głównej samochodu Volvo V40 Cross Country. Nowym właścicielem samochodu Volvo został Pan Wojciech, który uzyskał bardzo dobry czas 03:14:21. Obuwie sportowe firmy ASICS otrzymali zawodnicy, którzy na mecie w sposób szczególny się wyróżnili, natomiast Pan Zbigniew z Łubianki, który ukończył maraton na miejscu 2014 spędzi weekend w Sheraton Stockholm Hotel.