Kasia Piter zagrała dobrze, ale… odpada z turnieju Powiat Poznański Open

W ostatnim wtorkowym spotkaniu Powiat Poznański Open na kort centralny wyszły poznanianka Katarzyna Piter i Sesil Karatanczeva. Kibice obejrzeli kawał solidnego, kobiecego tenisa.
Piter
Niestety, mecz zakończył się wygraną najwyżej rozstawionej w PPO Bułgarki – 6:2, 7:5. Piter nie ma się jednak czego wstydzić, bo w drugim secie pokazała grę z najwyższej półki.

Pierwsze gemy wyrównane. Tenisistka Grunwaldu Poznań prowadziła 2:1. Kolejne pięć zakończyło wygraną Karatanczevej, która pokazała, że jest mistrzynią gry w defensywie. Polka grała dobrze, ale to było zbyt mało na świetnie dysponowaną rywalkę.

Druga partia rozpoczęła się źle dla Polki, która przegrywała już 0:3. Potem rozpoczął się tenisowy koncert w Sobocie. Świetne wymiany z obu stron. To jednak Karatanczeva ostatecznie wygrała do 5.

– Chwilami grałam bardzo dobrze, ale to było trochę za mało, by pokonać Sesil, która jest w dobrej formie. Jestem zadowolona z drugiego seta, bo po przegraniu kolejnych ośmiu gemów wróciłam do meczu – mówiła po meczu Katarzyna Piter.

W środę początek gier o godz. 11. Rozegrane zostaną cztery mecze singlowe i cztery deblowe. Na kortach CTS odbędzie się m.in. mecz turniejowej „dwójki” Kiki Bertens (Holandia) z Węgierką Reką-Luca Jani.

O innych wtorkowych grach na Powiat Poznański Open czytaj tutaj.