Jan Zieliński i Kacper Żuk zwyciężają w Talex Open

Tytuł deblowy Talex Open 2020 trafił w ręce Jana Zielińskiego i Kacpra Żuka. Reprezentanci Polski w Pucharze Davisa pokonali 7:5, 6:2 inny polski duet – Mikołaja Lorensa oraz Wojciecha Marka i zgarnęli czek o wartości 1550 dolarów. W sobotę, Żuk wygrał także swój mecz singlowy, dzięki czemu awansował do niedzielnego finału.

Rozstawiony z czwartym numerem Kacper Żuk w półfinale zawodów rozgrywanych na kortach poznańskiego AZS-u zmierzył się z Timem Van Rijthovenem. Holender, którego trenerem swego czasu był Richard Krajicek (zwycięzca Wimbledonu z 1996 r.) dość niemrawo rozpoczął pojedynek. Zawodnik sklasyfikowany na 345. pozycji światowego rankingu już po pierwszym gemie poprosił o pomoc turniejowego lekarza i wydawało się, że trudno będzie mu nawiązać równorzędną walkę z Żukiem. Pierwszy set potwierdził wspomniane obawy – Holender urwał Polakowi tylko jednego gema i nie był stanie wynieść swojej gry na poziom półfinału. W drugiej partii Van Rijthoven zaczął zdecydowanie lepiej serwować, szybko zdobył przewagę przełamania i dowiózł zaliczkę jednego breaka do końca partii.