GKS Dopiewo wygrywa kolejny sparing

Czwartoligowy GKS Dopiewo, nad którym patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, wygrał spotkanie towarzyskie z Obrą Kościan 2:1. Bramki dla zespołu Michała Waraczyńskiego zdobyli testowany zawodnik i Adam Robaszyński. Kolejnym rywalem drużyny GKS Dopiewo w okresie przygotowawczym będzie Syrena Zbąszynek.

Mimo zimowej aury w sobotnie przedpołudnie na boisku ze sztuczną trawą w Grodzisku Wielkopolskim rozegrano spotkanie towarzyskie Obra Kościan – GKS Dopiewo. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Obry, którzy wykorzystali niedokładne podanie Macieja Ratajskiego w drugą linię i przeprowadzili szybki kontratak zakończony bramką. GKS starał się szybko doprowadzić do wyrównania i jeszcze przed przerwą, za sprawą jednego z testowanych zawodników wyrównał wynik spotkania.

W drugiej połowie w zespole Michała Waraczyńskiego doszło do kilku zmian, a zespół zmienił ustawienie. Wynik spotkania w końcówce ustalił Adam Robaszyński, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarze. Obra w ostatniej akcji meczu mogła jeszcze wyrównać na 2:2, ale pewną interwencją popisał się Łukasz Maćkowiak.

Obra Kościan – GKS Dopiewo 1:2 (1:1)

GKS: Maciej Duszyński – Tomasz Pawelec, Maciej Ratajski, Łukasz Goiński, Mariusz Grzegorzewicz – Patryk Klój, Jakub Pawlak, Tomasz Nowacki, Patryk Bordych, Przemysław Halasz – zawodnik testowany 1 oraz Łukasz Maćkowiak, Łukasz Szczudeł, Igor Gulczyński, Adam Robaszyński, Sebastian Łuczak, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3,