Drugie złoto dla Jana Szymańskiego w Kazachstanie

Poznański łyżwiarz szybki Jan Szymański będący zawodnikiem AZS AWF Poznań podczas Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w miejscowości Ałmaty w Kazachstanie wygrał wyścig na 5000 metrów.

Jan Szymański 03

– Dwa złote medale na 1500 m i na 5 km zdobyłem na Akademickich Mistrzostwach Świata. Niestety upadek na 1000 m uniemożliwił mi walkę o trzeci medal. Czas wracać do domu i przygotowywać się do dalszej części sezonu – napisał kibicom na swojej stronie Jan Szymański.

Poznaniak uzyskał czas 6:43.96 i pokonał o ponad trzy sekundy Włocha Michele Malfattiego. Brązowy medal zdobył Adrian Wielgat, a czwarty był Sebastian Druszkiewicz. Przypomnijmy, że Jan Szymański ma już na koncie brązowy medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 w rywalizacji drużynowej. Ponadto ma dwa złote medale i srebro zdobyte podczas Uniwersjady Trydent 2013. Poznaniak jest również aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.