Derby regionu dla futsalistek KU AZS UAM Poznań

Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań wygrały derby regionu z Kotwicą Kórnik 4:2 i zakończyły sezon zasadniczy na pozycji lidera Grupy A. Wiadomo już, że podopieczne Wojciecha Weissa fazę play-off rozpoczną od pojedynku z zespołem AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

futsal KU AZS UAM Poznań 35
Początek spotkania nie dostarczył kibicom zbyt dużo emocji, a pierwsza bramka padła w 13. minucie. Wynik spotkania otworzyła Alicja Zając, która wślizgiem dobiła strzał koleżanki. Zając jeszcze przed przerwą zdobyła kolejną bramkę po ładnym uderzeniu z dystansu.

Po zmianie stron Kotwica przejęła inicjatywę i doprowadziła do remisu 2:2. Jednak zapędy miejscowych ostudziła Alicja Zająć, która szybko wyprowadziła poznanianki na prowadzenie 3:2. W 35. minucie podopieczne Wojciecha Weissa perfekcyjnie wyprowadziły kontratak, który pewnym uderzeniem zakończyła Monika Marczak. Zwycięstwo KU AZS UAM Poznań mogło być bardziej okazałe, ale strzał Alicji Buszy tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zatrzymał się na spojeniu bramki.

– Mecz był bardzo ciężki i wyrównany. Kotwica zagrała zdecydowanie bardziej odważniej i ofensywniej niż w pierwszym meczu. Cieszy fakt, że po stracie dwóch bramek w ciągu minuty, gdy Kotwica wyrównała potrafiliśmy się szybko obudzić i wygrać spotkanie – mówił po spotkaniu trener KU AZS UAM Poznań, Wojciech Weiss.

Kotwica Kórnik – KU AZS UAM Poznań 2:4 (0:2)
Bramki: Hanna Cerajewska (27. min.), Martyna Boguszyńska (28. min.) – Alicja Zając (13., 20. i 29. min.), Monika Marczak (35. min.)

UAM: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Karolina Grześkowiak, Alicja Busza, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Laura Czudzińska, Monika Marczak, Alicja Zając, Ada Sikora, Joanna Gawrych.

Kotwica: Aleksandra Blige, Aleksandra Godlewska – Monika Nowak, Magdalena Zagajska, Martyna Boguszyńska, Katarzyna Sikora, Klaudia Jędraszyk, Hanna Cerajewska, Aleksandra Chojnacka, Anna Jacewicz, Ewa Weber, Justyna Dziabaszewska, Violetta Biegańska.