Baraż o II ligę: dwie bramki Warty nie wystarczyły, by wygrać w Krakowie

W pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi piłkarskiej Warta Poznań przegrała w Krakowie z Garbarnią 2:3 (2:2). Rewanż w środę, w Poznaniu.

Warta Lech II 15

Poznaniacy zaczęli źle, bo gola stracili już w drugiej minucie po strzale  Patryka Serafina. Siedem minut później wyrównał Łukasz Spławski. 120 sekund późnij Serafin ponownie pokonał golkipera Warty. W 30 minucie znów był remis. Łukasz Białożyt strzelił fenomenalnie z rzutu wolnego.

W 83. minucie Marcin Siedlarz ustalił wynik meczu. Rewanż w środę w Poznaniu.

Trenerzy o meczu Garbarnia – Warta Poznań 3:2 [film] – zobacz tutaj – kliknij.

Garbarnia Kraków – Warta Poznań 3:2 (2:2)

Bramki: dla Garbarni – Patryk Serafin (2, 11) i Siedlarz (83); dla Warty – Łukasz Spławski (9) i  Łukasz Białożyt (30).

Żółte kartki:   Moskal, Serafin i Kostrubała (Garbarnia) oraz Kieliba (Warta).

Garbarnia Kraków: Cabaj – Kalemba, Borovicanin (60. Piszczek), Moskal, Pawłowicz, Kostrubała, Nowak (58. Pietras), Serafin (68. Ferens), Kitliński, Stokłosa (68. Siedlarz), Ogar

Warta Poznań: Filipowiak – Brylewski, Marciniak, Kieliba, Czarniejewicz, Laskowski, Brzostowski, Białożyt, Chromiński (88. Paczyński), Biegański (69. Ciarkowski), Spławski.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).