Akademiczki zremisowały z LEX Kancelaria Słomniki [film]

Ekstraligowe futsalistki AZS UAM Poznań, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, zremisowały na wyjeździe z LEX Kancelaria Słomniki 1:1 w pierwszym spotkaniu play-off. Bramkę dla poznanianek zdobyła Laura Czudzińska, a rewanż w niedzielę, 19 lutego o godz. 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.

Początek spotkania należał do zespołu LEX Kancelaria Słomniki, który starał się sprawić kolejną niespodziankę i zepchnął AZS UAM Poznań do obrony. Dopiero bramka Laury Czudzińskiej w 11. minucie pobudziła poznanianki do odważniejszych ataków i podopieczne Wojciecha Weissa zaczęły częściej zagrać bramce miejscowych. Jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron AZS UAM Poznań mógł szybko wyjść na prowadzenie 2:0. Niestety Marta Kosiorek nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarką LEX Kancelaria Słomniki, gdyż piłka po jej strzale minimalnie minęła słupek. Chwilę później było już 1:1. Julia Basta oddała mocny strzał ze swojej połowy, a piłka przeleciała nad linia defensywną i wpadła za kołnierz zaskoczonej Dominiki Dewickiej. W ostatnich minutach miejscowe były bliskie zdobycia zwycięskiego gola, ale Dewicka uratowała swój zespół przed porażką.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w niedzielę, 19 lutego 2017 roku o godz. 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu. Wstęp na mecz AZS UAM Poznań – LEX Kancelaria Słomniki będzie bezpłatny.

LEX Kancelaria Słomniki – AZS UAM Poznań 1:1 (0:1)
Bramki: Julia Basta (26. minuta) – Laura Czudzińska (11. minuta)

LEX: Anna Król – Agnieszka Karcz, Julia Basta, Magdalena Matyja, Adrianna Sobolewska, Kamila Darda, Anna Dyba, Patrycja Gruchacz, Weronika Wójcik, Myroslava Vypasniak, Weronika Żak, Katarzyna Tataruch.

UAM: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Laura Czudzińska, Monika Marczak, Ada Sikora, Alicja Zając, Katarzyna Tarnowska, Marta Kosiorek, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Aleksandra Tyl, Anna Machowiecka, Katarzyna Gozdek.