AZS UAM Poznań triumfuje w Warszawie

Ekstraligowe futsalistki AZS UAM Poznań wygrały na wyjeździe z AZS AWF Warszawa 4:2 i skończyły rundę zasadniczą na pozycji lidera grupy północnej. Pierwszym rywalem podopiecznych Wojciecha Weissa w drugiej części sezonu będzie Lex Kancelaria Słomniki.

Niewielu zapewne mogło przewidzieć, że tak ułoży się terminarz Ekstraligi Futsalu Kobiet. W ostatniej 10. kolejce doszło w stolicy do wielkiego hitu – lider i aktualny mistrz Polski AZS UAM Poznań zmierzył się z AZS AWF Warszawa, który mógł się pochwalić przed tym spotkaniem identycznym dorobkiem punktowym. Starcie to miało wyłonić zatem zwycięzcę grupy północnej.

Warszawianki rozpoczęły spotkanie od zmasowanych ataków na poznańską bramkę i zepchnęły podopieczne Wojciecha Weissa do gry defensywnej. To one jako pierwsze zdobyły bramkę, ale po kilku minutach zdecydowanej przewagi miejscowych do głosu zaczęły dochodzić futsalistki AZS UAM Poznań. W 12. minucie do remisu 1:1 doprowadziła Alicja Zając i do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Po zmianie stron miejscowe starały się szybko wyjść na prowadzenie, ale to poznanianki wyszły na prowadzenie. Bramkę po akcji z kontry zdobyła Monika Marczak. AZS AWF Warszawa zdołał doprowadzić do remisu 2:2 po samobójczym trafieniu Zając, ale później inicjatywa należała już do AZS UAM Poznań. Znakomita gra w obronie, którą kierowała Dominika Dewicka pozwoliła wyprowadzić akcje, po których do bramki rywalek trafiły Adrianna Sikora i Marta Kosiorek. Dzięki temu trzy punkty pojechały do stolicy Wielkopolski, a zespół Wojciecha Weissa skończyły rundę zasadniczą na pozycji lidera grupy północnej.

AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań 2:4 (1:1)
Bramki: Klaudia Dymińska (2′), Adrianna Sikora (28′ – sam.) – Alicja Zając (12′), Monika Marczak (24′), Adrianna Sikora (35′), Marta Kosiorek (37′).

AWF: Anna Strawa, Ewelina Łowicka – Monika Wasil, Marta Witoń, Maria Worosilak, Klaudia Dymińska , Karolina Kołomyjec, Dominika Dymitrowicz, Klaudia Grodzka, Inga Kania, Patrycja Kowalska, Magdalena Zduńczyk, Anna Pepłowska.

UAM: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Monika Marczak, Alicja Zając, Laura Czudzińska, Adrianna Sikora, Katarzyna Tarnowska, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Anna Machowiecka, Marta Kosiorek, Renata Senkowska, Aleksandra Tyl.

Trackbacks for this post

1. […] UAM Poznań i Kotwica Kórnik w fazie play-off »Weiss podsumował hit Ekstraligi Futsalu Kobiet »AZS UAM Poznań wygrywa w Warszawie »Futsalistki KU AZS UAM Poznań odniosły efektowne zwycięstwo »Weiss o derbach powiatu w […]