Akademia Reissa kończy rundę jesienną w czubie tabeli Ligi Międzyokręgowej

Akademia Piłkarska Reissa w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej Ligi Międzyokręgowej wygrała na swoim stadionie z KS Orla Jutrosin 6:2 i przerwę zimową spędzi na czwartym miejscu w tabeli. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Spotkanie walczącej o trzecie miejsce Akademii Piłkarskiej Reissa z outsiderem rozgrywek KS Orla Jutrosin od pierwszych minut rozgrywane było pod dyktando pomarańczowo-czarnych, którzy ostatecznie wygrali 6:2. Pierwszą fazę rozgrywek Akademia zakończyła ostatecznie na czwartym miejscu w tabeli, z tą samą liczbą punktów, co Promień Krzywiń, jedynie z gorszym bilansem bramkowym.

Tylko zespoły Wiary Lecha Poznań i Pogoni Lwówek mogą pochwalić się skuteczniejszą ofensywą. Jedynie gra obronna wymaga uszczelnienia, gdyż 17 straconych bramek nie stawia Akademii Reissa w czołówce tej kategorii. W sumie w całej rundzie jesiennej seniorska drużyna jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce zaliczyła: osiem zwycięstw, cztery remisy i tylko trzy porażki. Najwięcej bramek dla zespołu zdobyli (po 4 bramki): Cezary Janczewski, Piotr Janicki, Tymoteusz Zielieśkiewicz. Natomiast królem asyst okazał się Mateusz Malczyk, który zaliczył ich aż osiem.

Warto podkreślić, że w rundzie jesiennej Ligi Międzyokręgowej znaczącą rolę w drużynie Akademii Piłkarskiej Reissa odgrywali zawodnicy z zespołów juniorskich. Mikołaj Dorna i Łukasz Trocholepszy mogą pochwalić się dwoma zdobytymi bramkami, a Krzysztof Karpik ustrzelił jednego gola. Ponadto etatowym bramkarzem pierwszego składu jest Mateusz Haufa.

– Akademia Piłkarska Reissa zapewnia swoim podopiecznym ciągłość szkolenia. Ostatni szczebel to drużyna seniorska. Tym sposobem, zawodnicy Akademii mają zaplanowaną krok po kroku ścieżkę kariery – mówi dyrektor ds. sportu w Akademii Piłkarskiej Reissa, Marek Pawłowski.

Wiadomo już, że rundę wiosenną Akademia Piłkarska Reissa rozpocznie od spotkania na własnym stadionie z Wiarą Lecha Poznań. Spotkanie zaplanowano na 16 marca 2019 roku.