Olimpia – Lech 2:1. I co dalej

Na tydzień przed inauguracją zmagań ligowych T-Mobile Ekstraklasy w 1/16 finału rywalem poznańskiego Lecha będzie pierwszoligowa Olimpia Grudziądz. Mecz zostanie rozegrany w Grudziądzu w niedzielę o 17:00.

TO JUŻ JEST KONIEC! LECH ZA BURTĄ PUCHARU POLSKI!!!!!!!!!

120′ Sędzia doliczył jeszcze jedną minutę

117′ Adrian Frańczak zmieniony przez Dawida Abramowicza

113′ Maciej Kamiński strzelał z 20 parę metrów z rzutu wolnego fatalnie pudłując

113′ Maciej Rogalski żółta kartka za faul taktyczny

108′ Mateusz Możdżeń żółta karta

106′ Błąd Henriqueza, który stracił piłkę na swojej połowie, ale strzał Frańczaka minął niewiele słupek bramki Lecha.

106′ Olimpia zaczyna drugą część dogrywki. Lechowi pozostało 15 minut na wyrównanie stanu spotkania.

105′ Koniec pierwszej części dogrywki

101′ Wożniak za groźny faul na  Lovrencsicsu ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną. Lech gra z przewagą jednego zawodnika

96′ Olimpia prowadzi 2:1. Kapitalna dwójkową akcję Rogalskiego z Woźniakiem wykańcza ten drugi.

91′ Lech rozpoczyna pierwszą część dogrywki

90’+3′ Cud i  Kotorowski uratowali Lechowi dogrywkę. Po ostrym strzale Łabędzkiego bramkarz Lecha końcami palców wybił piłkę na aut

90′ Sędzia doliczył trzy minuty do końca meczu

89′ Mariusz Kryszak za Piotra Ruszkula

82′ Nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Lech przycisnął  Gergo Lovrencsics podał prostopadle piłkę do Trałki w pole karne, a ten umieścił ją obok słabo interweniującego Wróbla

81′ Olimpia bardzo mądrze utrzymuje piłkę daleko od swojej bramki. Lech wciąż bezradny

80′ Marcin Woźniak z Olimpii ukarany żółtą kartką

79′ Strzał Rogalskiego w stuprocentowej sytuacji mija słupek Lecha

78′ Po rzucie rożnym kocioł pod bramką Lecha. Kolejorz cudem nie stracił bramki

77″ Po strzale głową Rogalskiego Kotorowski wybija piłę na rzut rożny

75′ Bereszyńskiego zmienia Tonev

72′ Lech próbuje rozpaczliwie atakować, ale nie jest w stanie poważnie zagrozić bramce Olimpii

7o’ Cessay żółta kartka za wymierzenie „sprawiedliwości”  po faulu

69′ Maciej Rogalski zamienia Grischoka

67′ Żółta karta dla Gawęckiego za faul na Trałce

64′ Strzał  Gergo Lovrencsicsa zablokowany

60′ Po kontrze Olimpii znowu groźnie pod bramką Lecha, ale Kotorowski znowu skutecznie interweniuje

55′ Z pola karnego niespodziewanie uderzył w stronę bramki Lecha Grischok, ale Kotorowski znów był na posterunku

52′ Lech naciska coraz mocniej, ale nie stworzył stuprocentowego zagrożenia

46′  Drugą połowę rozpoczyna Olimpia. Lech rozpoczyna z jedną zmianą za Ślusarskiego wchodzi Vojo Ubiparip

45’+2′ Koniec pierwszej połowy

45’+1′ Cieśliński z Olimpii i Henriquez ukarani żółtymi kartkami za przepychanki na boisku.

45′ Sędzia doliczył minutę do końca pierwszej połowy.

42′ Arboleda ukarany żółtą kartką za dyskusję  z sędzią

4o’ Po nieudanej interwencji Arboledy do strzału doszedł Cieśliński, którego ostry strzał efektowną paradą wybił na rzut rożny Kotorowski. Lech gra fatalnie w obronie i tylko Kotorowskiemu i szczęściu Lech może zawdzięczać, że przegrywa tylko 1:0

38′ Wołąkiewicza zamienił Arboleda, który ucierpiał już na początku spotkania.

37′ Koljna groźna sytuacja pod bramką Lecha, ale Kotorowski wybija strzał głową na aut

35′ No i mogło być 2:0. Cieśliński przepchnał Kamińskiego, ale ostatecznie obrońca Lecha zdołał zablokować jego strzał. Do piłki dopadł jeszcze Ruszkul, jednak z 15 metrów uderzył tuż nad poprzeczką.

33′ Ostrzał bramki Wróbla najpierw Ślusarski, potem Drewnika i jeszcze Możdżeń. Wszytskie jednak nie znalazły drogi do siatki Olimpii

24′ Dośrodkowania Henriqueza. Piłka jednak leciała pod poprzeczkę brami Olimpii i Wróbel wybił z trudem na rzut rożny.

15′ Frańczak na prawej stronie zabrał piłkę Wołąkiewiczowi i precyzyjnie dośrodkował do Ruszkula. Ten głową z kilku metrów trafił w poprzeczkę, ale dobitka Cieślińskiego przewrotką skuteczna i piłka wpada obok zaskoczonego Kamińskiego i Kotorowskiego. Lech przegrywa 0:1.

12′ Rzut rożny dla Olimpii, ale spokojnie radzą sobie obrońcy Lecha

6′ Dośrodkowanie ostre w pole karne Lecha, Kotorowski bardzo niepewnie wybija piłkę przed siebie

2` Ładna akcja Bereszyńskiego lewą stroną, który wyłożył piłkę Trałce, ale strzał pomocnika Lecha zablokowali defensorzy Olimpii, a próbujący walczyć o odbitą piłkę Ślusarski był na spalonym

1′ Początek meczu rozpoczął Lech

Skład Olimpii: Michał Wróbel – Marcin Woźniak, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Jakub Cieciura – Adrian Frańczak, Dariusz Kłus – Paweł Grischok, Piotr Ruszkul, Dariusz Gawęcki – Adam Cieśliński

Skład Lecha: Krzysztof Kotorowski – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka, Szymon Drewniak, Gergo Lovrencsics – Bartosz Bereszyński, Bartosz Ślusarski