Trenerzy Rumak i Probierz po meczu

Trenerzy Mariusz Rumak i Michał Probierz po meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk, który zakończył się wygraną Kolejorza 2:1.

Mariusz Rumak
Na początku brakowało nam celności, ale ostatecznie udało się otworzyć wynik spotkania. Szymek Pawłowski swoim strzałem pokazał kunszt, pokazał jakim jest piłkarzem. Po przerwie, przeciwnik dobrze ruszył, jednak my znowu stwarzaliśmy sobie sytuacje i strzeliliśmy bramkę, po rzucie rożnym, ponownie po stałym fragmencie gry. Zagraliśmy dzisiaj rozsądne spotkanie i to cieszy. Szczególnie z takim przeciwnikiem jak Lechia Gdańsk.

Michał Probierz
Pierwsze, to na pewno zdawaliśmy sobie sprawę, że Lech będzie ciężkim przeciwnikiem. Zaczęliśmy bardzo dobrze, mieliśmy parę fajnych elementów, zagrań, jednak Lech przełamał nas. Zdecydowała indywidualność Pawłowskiego, zdobył piękną  bramkę. Po przerwie dobrze weszliśmy w mecz, atakowaliśmy, mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystywaliśmy. Jednak cały czas zauważyć mogliśmy, że przeciwnik jest silny. Nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji, które się pojawiały. Staraliśmy się odrobić straty. Podjęliśmy ryzyko, grali wszyscy ofensywni zawodnicy. Niestety nasza bramka pojawiała się zbyt późno. Ambicji drużynie odmówić nie mogę, jednak Lech to zdecydowanie lepsza drużyna.

Ogrywka meczu – zobacz film: tutaj