Warta rozczarowuje (film, zdjęcia)

Trwa fatalna seria Warty Poznań w II lidze piłki nożnej grupy zachodniej. Zieloni przegrali dziś z Calisią Kalisz  1:3 (1:0).  Podopieczni trenera Marka Kamińskiego nie wygrali od 2 listopada. Obecnie zajmują szóstą lokatę.

1. ZACZYNAMY!

2. Pierwszy atak gości, ale Ngamayama naprawia swój błąd i przerywa szarżę Nnamiego.

4. Groźna szansa kaliszan! Gawlik przebiegł blisko pół boiska, strzelił płasko, ale minimalnie niecelnie.

8. Co za strzał! Dośrodkowanie Michała Golińskiego z lewej strony boiska, Grzegorz Rasiak fenomenalnie wyszedł w górę i nie dał bramkarzowi żadnych szans, piękna główka napastnika gospodarzy!

11. Bartkowiak po dośrodkowaniu Golińskiego przenosi piłkę nad poprzeczkę.

12. Nnamani zdecydowanie prawym skrzydłem, ale podanie do… nikogo.

14. Paczkowski strzelał z wolnego, ale w sam środek bramki i Bukvić łapie bez problemu.

16. Przerwa w grze – na boisku leży Przemysław Kocot.

19. Żółta kartka dla Mateusza Pogonowskiego.

20. Ładny strzał Sebastiana Fechnera z lewej nogi, jednak jeszcze lepiej interweniował golkiper Bukvić.

21. Brzydki faul Nnamaniego na Kococie i żółta kartka dla skrzydłowego z Kalisza.

22. Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem. Tym razem opatrywany Łukasz Jasiński.

25. Pogonowski wylatuje z boiska! Druga żółta kartka, to był zupełnie niepotrzebny faul w środku pola młodego zawodnika Warty.

27. Zepsuta kontra gospodarzy – niecelne podanie Gregorka do Nowaka, choć mogło być bardzo groźnie.

32. Okres spokojniejszej gry w Poznaniu. Gra zespołu z Kalisza nabiera tempa.

36. Nnamani robi z piłkarzy wiatraki, tym razem jednym zwodem zwiódł Golińskiego i Bartkowiaka.

40. Taktyka Warty nie uległa zmianie po zejściu Pogonowskiego. W środku pola został jedynie Bartkowiak i Goliński, a z przodu pozostało trzech zawodników.

44. Dynamiczne wyjście Warty Poznań, ale Gregorek zwolnił akcję i ostatecznie obrońcy Calisii wybili piłkę.

45. Wandzel niemal przelobował Bukvicia, ale golkiper „Zielonych” przeniósł piłkę nad poprzeczką.

45+2. Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Warta prowadzi 1:0 po trafieniu Grzegorza Rasiaka.

W PRZERWIE: Calisia może tu jeszcze powalczyć nawet o komplet punktów. Wyrwa w środku pola jest olbrzymia po tej czerwonej kartce dla Pogonowskiego. Warta musi być bardzo zdyscyplinowana w szykach obronnych.

46. Wracamy na stadion!

47. Z dystansu próbował Fechner, ale niecelnie i Bukvić jedynie odprowadził piłkę wzrokiem.

49. Warta zmieniła nieco ustawienie. Gregorek i Nowak grają bliżej linii środkowej, a na szpicy operuje osamotniony Rasiak. Z kolei Nnamani przeszedł na drugie skrzydło teraz na lewej flance będzie męczył Dawida Jasińskiego.

52. Wspominany Nnamani zszedł do prawej nogi, huknął na bramkę, ale Bukvić dobrą paradą ratuje swój zespół.

55. Zmiana w Warcie. Gregorek schodzi, na boisku melduje się Chromiński.

56. Żółta kartka dla Błażeja Nowaka za symulację w polu karnym.

59. Faul Nnamaniego, trybuny domagają się żółtej kartki, ale skrzydłowy gości wychodzi z tej konfrontacji bez upominku od sędziego.

60. Adrian Bartkowiak z dystansu, ale piłka poleciała gdzieś w okolice budynku klubowe, bardzo niecelne uderzenie.

64. Żółta kartka dla Daijego Kimury za brzydki atak na Bukvicia.

66. Nnamani doczekał się swego. Trzeci faul w tej połowie skrzydłowego, druga żółta kartka i na boisku zostało już tylko 20 piłkarzy.

73. Bez Nnamaniego siła ofensywa Calisii zmalała o połowę. Goście zdecydowanie spuścili z tonu.

74. Żółta kartka dla Łukasza Jasińskiego za zwlekanie ze wznowieniem gry. Na boisku melduje się Łukasz Spławski, który zmienia Grzegorza Rasiaka.

75. Dwie zmiany wśród gości – nie ma już na boisku Kimury i Cieślaka, weszli Kuciński i Józefiak.

77. Bramka dla Calisii. Piękny wolej Mateusza Gawlika ląduje tuż przy lewym słupku bramki, Semir Bukvić bez szans.

82. Bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony przez Chromińskiego, strzelał głową Spławski, ale pewnie broni Forenc.

86. Dobrze dogrywał z rzutu rożnego Goliński, jednak Forenc pewnie złapał piłkę w wyskoku.

89. Gol dla Calisii! Błyskawiczna kontra gości i Stojczew na raty trafia do siatki. Kompletnie pogubiła się obrona warciarzy.

90+3. Karny dla Calisii. Faulował Paweł Piceluk, a jedenastkę na bramkę zamienił Kostov.

90+4. Koniec spotkania. Warta prowadziła 1:0, by w ostatnich minutach przegrać. Katastrofalny początek rundy w wykonaniu „Zielonych”.

Co powiedzieli trenerzy po meczu czytaj tutaj.

Warta Poznań – Calisia Kalisz 1:3 (1:0)

Bramki: Bramki: Grzegorz Rasiak 8’ – Mateusz Gawlik 78′, Stajko Stojczew 90′, Iwelin Kostow 90’+5 karny.

Warta: Semir Bukvić – Przemysław Kocot, Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński (Wojciech Onsorge 90′), Dawid Jasiński (Paweł Piceluk 81′) , Adrian Bartkowiak, Błażej Nowak, Mateusz Pogonowski, Karol Gregorek (Dominik Chromiński 57′),  Michał Goliński,  Grzegorz Rasiak (Łukasz Spławski 74′).

Calisia: Konrad Forenc – Sebastian Fechner, Mateusz Gawlik, Paweł Król, Jacek Paczkowski, Michał Bedronka, Adrian Cieślak (Stajko Stojczew 75′), Daiji Kimura (Arkadiusz Kuciński 76′), Christian Nnamani, Iwelin Kostow, Marcin Wandzel (Daniel Sobas 59′).

Żółte kartki: Mateusz Pogonowski, Błażej Nowak, Łukasz Jasiński (Warta) – Christian Nnamani, Daiji Kimura, Stajko Stojczew (Calisia).

Czerwona kartka: Mateusz Pogonowski (Warta, za drugą żółtą), Christian Nnamani (Calisia, za drugą żółtą).

14. Gryf Wejherowo                      21           24           28:29

15. Calisia Kalisz                                21           23           22:36

16. Odra Opole                                21           21           19:29

17. Jarota Jarocin                             21           17           18:39

18. KS Polkowice                             21           17           15:35