Bezbramkowy remis Warty z Jarotą

Piłkarze Warty Poznań nieudanie zainaugurowali rundę wiosenną II ligi. Duma Dolnej Wildy na własnym boisku tylko zremisowała z Jarotą Jarocin 0:0 i to po kiepskim występie. Wszystkie obecne na trybunach panie otrzymały kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Patronat medialny nad Wartą Poznań sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

warta poznań - wiosna 2014

Właśnie wykonano grupowe zdjęcie Warty Poznań przed rundą wiosenną 2014.

W pierwszym kwadransie gry warciarze naciskali gości, ale z ich ataków niewiele wynikało. Miejscowi wykonywali kilka rzutów rożnych, groźny strzał z dystansu oddał Bartkowiak, ale golkiper Jaroty nie musiał interweniować. Z kolei w odpowiedzi piłkarz gości Damian Pawlak mocno huknął z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Gra Warty nie wyglądała tak, jakby sobie to wyobrażali licznie przybyli kibice. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis i obie drużyny schodziły do szatni bez strzelonego gola.

Druga połowa zaczęła się zagrożeniem pod bramką Jaroty, ale żaden z podopiecznych trenera Marka Kamińskiego nie oddał strzału. W odpowiedzi niezłym strzałem popisał się Pawlak, ale Semir Bukvić popisał się fenomenalną interwencją. Po godzinie gry nadal nie oglądaliśmy bramek, choć debiutant Chromiński po efektownym rajdzie popisał się ładnym uderzeniem, ale Kazimierczak obronił ten strzał. Piłkarze Jaroty z czasem opadali z sił, co stwarzało okazje do ataków dla Warty – w 76. minucie groźnie uderzał Kocot, ale piłka poszybowała minimalnie obok prawego słupka bramki. W 86. minucie po dośrodkowaniu Marciniaka celnie główkował Rasiak, a Kazimierczak z dużymi problemami uchronił swój zespół. Minutę później duża kontrowersja na placu gry – Bartkowiak ewidentnie był podcinany w polu karnym, sędzia gwizdnął i uznał, że… warciarz symulował. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i piłkarze obu drużyn podzielili się punktami.