Sensacyjne prowadzenie Katarzyny Piter na początku meczu z Klarą Zakopalovą

Katarzyna Piter, tenisistka poznańskiego Grunwaldu przegrała mecz o półfinał turnieju WTA w Rio de Janeiro  z faworyzowaną Klarą Zakopalovą (35 w światowym rankingu) 4:6, 0:6. Mieszkanka Ceradza Kościelnego  prowadziła już 3:1 w pierwszym secie i miała trzy piłki na 4:1…

…ale nie wykorzystała szansy i przegrała tego i kolejnego gema, choć miała znów przewagę. Było 3:3. Niestety, potem Zakopalova wyszła na prowadzenie 4:3, potem 5:3. Wreszcie poznanianka wygrała gema i zrobiło się 4:5. Ostatecznie pierwszego seta wygrywa Czeszka 6:4.

Drugi set rozpoczął się od przełamania Polki przez Czeszkę, która potem wygrała swoje podanie i objęła prowadzenie 2:0. Zakopalova do końca meczu dyktowała warunki na korcie  i wygrała pewnie 6:0.

Zobacz co powiedział po meczu trener tenisistki Dariusz Piter (czytaj tutaj).

O turnieju w Rio de Janeiro czytaj też klikając tutaj.