Lech – Korona (Foto, Opinie)

Kolejorz na zakończenie sezonu pokonał Koronę Kielce 2:0 (1:0).  Nastroje na trybunach były znakomite. Lech, wicemistrz Polski, objął prowadzenie w  23 minucie. Gola zdobył  Ivan Djurdjević, który dziś rozegrał ostatni mecz w karierze. To jego czwarty gol w ekstraklasie. Dziś też pożegnano ikonę klubu – Piotra Reissa. Ostatni mecz w Lechu zagrał Aleksandar Tonew. Na 2:0 podwyższył Gergo Lovrencsics w 77. minucie.

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców, w meczu z Koroną Kielce od pierwszej minuty zagrali Ivan Djurdjević oraz Piotr Reiss, którzy tym spotkaniem zakończą swoją bogatą karierę sportową. Tym razem na ławce usiedli za to Rafał Murawski oraz Kasper Hamalainen. Djurdjević opuścił boisko w 56 minucie. Został owacyjnie pożegnany przez kibiców i wyściskany przez kolegów. W 63. minucie z boiska zszedł Rejsik. Przekazał opaskę kapitańską Rafałowi Murawskiemu. Fani długo skandowali jego nazwisko. W 79. minucie pożegnany został  Aleksandar Tonew, który odchodzi z Lecha.

Po meczu lechitom zostały wręczone srebrne medale za wicemistrzostwo Polski.  Potem pożegnani zostali Ivan Djurdjević i Piotr Reiss.

Zdjęcia z pożegnania Piotra Reissa zobacz tutaj.

– Sezon był długi i kręty. Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami. Razem to wszystko tworzymy. Legii gratuluję mistrzostwa. W tym roku byli przed nami, jednak jesteśmy przygotowani na kolejny sezon. Dziękuję piłkarzom i kibicom, którzy zawsze są z nami – powiedział po ostatnim meczu sezonu trener Mariusz Rumak.

Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec Korony stwierdził po meczu: – Lech miał swoje okazje, my swoje. Można było się pokusić nawet o trzy punkty, choć tak naprawdę ciężko było nawet o ten jeden. Wystarczyło spojrzeć na składy i ławkę rezerwowych, żeby wskazać faworyta. Mamy trudną sytuację kadrową i zmusiło to nas do dokonania zmian w zespole. Pojawiła się na boisku młodzież, która powoli zbiera szlify, ale potrzebuje czasu, żeby okrzepną.ć

Lech: Krzysztof Kotorowski – Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Szymon Drewniak, Ivan Djurdjević (56. Rafał Murawski) – Gergo Lovrencsics, Piotr Reiss (63. Hamalainen), Aleksandar Tonew (79. Vojo Ubiparib) – Łukasz Teodorczyk

Korona: Wojciech Małecki – Paweł Golański, Pavol Stano, Piotr Malarczyk, Tomasz Lisowski – Vlastimir Jovanović, Bartosz Kwiecień – Mateusz Stąporski, Michał Janota, Paweł Sobolewski – Karol Angielski

O meczu czytaj też tutaj.

Trackbacks for this post

1. […] Dzisiaj ostatni oficjalny mecz ligowy w barwach Lecha Poznań rozegrał Piotr Reiss. Zobacz zdjęcia Rogera Gorączniaka z pożegnania ikony Kolejorza w naszej galerii, a  fotografie  z meczu Lech – Korona tutaj. […]