224 zawodników ukończyło Stęszewski Bieg Przełajowy (FILM, ZDJĘCIA)

17 czerwca odbył się VII Stęszewski Bieg Przełajowy, którego organizatorem była gmina Stęszew. Patronat sprawował „Nasz Głos Poznański”.

Stęszewski Bieg Przełajowy to cross na 10 km prowadzący w 95% po leśnych ścieżkach, polnych duktach i drogach nieutwardzonych Wielkopolskiego Parku Narodowego. W tym roku dodatkową atrakcją z powodu deszczu była…. duża ilość błota na trasie.

Bieg ukończyło 224 zawodników. Zwyciężył Michał Kubiak (Night Runners Poznań), który trasę pokonał w 36 minuty i 55 sekund. Drugi był Adam Chudzicki (Ronin Running Luboń) – 39,42, a trzeci Damian Romanów (Blogobieganiu.com Gorzów Wlkp.) – 40,22. Pierwszą kobietą na mecie była Agnieszka Kuster z Komornik. Zajęła szóstą pozycję (41,37).

Najszybszym mieszkańcem gminy Stęszew okazał się Julian Bocian z Krąplewa, który był piąty (41,12). Najstarszym uczestnikiem, który ukończył bieg został Stanisław Przybylak, liczący 71 lat.

Przy okazji odbyła się również kolejna edycja biegów dziecięcych – Oxytop Dziecięce Przełaje.