Warta Poznań zremisowała ze Śląskiem Wrocław

W drugim zimowym sparingu Warta Poznań podejmowała ekstraklasową drużynę Śląska Wrocław. Zieloni zremisowali z podopiecznymi Jana Urbana 3:3 (3:2) po bramkach Wojciecha Onsorge, testowanego Joshuy Kayode oraz Krzysztofa Biegańskiego.

Sparing w Trzebnicy był to drugim meczem kontrolnym zielonych podczas zimowych przygotowań. W zeszły weekend podopieczni trenera Petra Nemca zremisowali z Koroną Kielce 0:0. Spotkanie z kielczanami odbyło się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie „Scyzory” przebywają na zgrupowaniu. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy tutaj kliknij. Analogiczna sytuacja miała miejsce z drużyną z Wrocławia, która właśnie w Trzebnicy przebywa na pierwszym zgrupowaniu.

Mecz nie zaczął się pomyśli trenera Warty. Zawodnicy Śląska szybko przejęli inicjatywę i już w drugiej minucie Laskowskiego pokonał Mervo po asyście Adriana Łyszczarza. Sama bramka padła wskutek zamieszania w szeregach obronnych zielonych, albowiem mieli oni problem, aby wybić piłkę z dala od szesnastki. Ostatecznie piłka spadła pod nogi wyżej wspomnianego Łyszczara, który podał do urywającego się Madziara, a ten nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Warty.

Podopieczni trenera Urbana szybko podwyższyli prowadzenie. Laskowski wypiąstkował piłkę poza pole karne, jednak dopadł do niej Ostoja Stjepanowić. Macedończyk świetnie uderzył piłkę prostym podbiciem i ta przeleciała ponad bramkarzem Warty lądując w siatce. Gdyby byłby to oficjalny mecz, na pewno ten gol startowałby do bramki kolejki.

W 33 minucie padł kolejny gol dla zawodników Śląska. Tym razem w stuprocentowej sytuacji trafił były piłkarz FSV Frankturt Mario Engels. Wiadomym było od początku, że mecz będzie toczył się pod dyktando piłkarzy wojskowych. Zieloni nie mogli zawiązać akcji, która zakończyłaby się golem. Jednak mieli oni kilka sytuacji pod bramką Pawełka, niemniej brakło albo dogrania lub skuteczności w polu karnym wrocławian.

W końcu przyszła ona wraz z końcówką pierwszej połowy. Wojciech Onsorge pewnie wykorzystał rzut karny, a chwilę po tym podopieczni trenera Nemca zdobyli bramkę kontaktową za sprawą strzału testowanego Nigeryjczyka Joshuy Kayode.

Warta drugą połowę zaczęła wyśmienicie. Tak jak końcówka pierwszej połowy poznaniaków wyglądała bardzo dobrze, tak nie zwalniali tempa na początku drugiej części gry. Szybką bramkę zdobył Krzysztof Biegański i tak oto piłkarze z Drogi Dębińskiej dokonali tego, czego mało kto się spodziewał po mocnym początku wrocławian.

W późniejszych minutach Śląsk miał kilka dobrych okazji do wyjścia na prowadzenie, jednak na nic zdały się ich próby pokonania Filipowiaka. Ostatecznie Warta utrzymała wywalczony remis i do dalszych przygotować ruszy podbudowana dobrym wynikiem tego meczu kontrolnego.

Skład Warty w pierwszej połowie:
T.Laskowski – Brylewski, Onsorge, Dejewski, Fiedosewicz, Marciniak, Goździk, Szynka, Biegański, Kayode, Spławski

Skład Warty w drugiej połowie:
Filipowiak  – Brylewski, Onsorge, Dejewski, Fiedosewicz, Marciniak, Cywiński , A. Laskowski , Biegański, Ciarkowski , Spławski

Zieloni rozegrają jeszcze osiem meczów kontrolnych. Rywale będą jednak z niższej półki aniżeli dwa pierwsze zespoły. Piłkarze z Drogi Dębińskiej podejmą jeszcze takie drużyny jak Obra Kościan, Górnik Konin, ŁKS Łódź czy GKS Tychy. Poniżej plan sparingów Warty do końca okresu przygotowawczego: