ZTM proponuje zmiany w transporcie publicznym od 1 stycznia


Wygodniejsze przesiadki, zwiększenie możliwości bezpośrednich przejazdów dla pasażerów i nocna obsługa komunikacyjna nowych rejonów Poznania – to podstawowe założenia zaproponowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego zmiany w transporcie publicznym od 1 stycznia 2021 r. 30 października podczas Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta Poznania propozycja została przedstawiona radnym. ZTM zwrócił się z prośbą o opinię także do rad osiedli.


Zależy nam na podniesieniu standardu komunikacji nocnej. Chcemy, żeby była ona bardziej dostępna dla większej liczby pasażerów i obejmowała więcej niż obecnie rejonów miasta – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Podstawą zaproponowanej zmiany jest połączenie większości nocnych linii autobusowych w tzw. przelotowe. Dziś głównym miejscem, w którym spotyka się większość linii nocnych jest rondo Kaponiera, gdzie znajduje się przystanek początkowy/końcowy. Po zmianie, autobusy linii nocnych także będą zatrzymywały się na Kaponierze – która stanowiłaby najważniejsze miejsce na przesiadkę – ale byłby to przystanek przelotowy na trasie do innego rejonu Poznania, a nie końcowy. To pozwoli zwiększyć możliwość bezpośrednich połączeń.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz