Zostaw swój zielony ślad w gminie Buk


Zostaw swój zielony ślad w gminie Buk – pod taką nazwą dzisiaj odbędzie się akcja bezpłatnego wydawania sadzonek buków, dębów i lip organizowana przez Fabrykę Okien i Drzwi SAPOR z Niepruszewa oraz Bukowski Klub Morsa.

– To druga edycja akcji – mówi Łukasz Sapor, współorganizator przedsięwzięcia. – Przed rokiem rozdaliśmy wszystkie przygotowane drzewka. Serdecznie zapraszamy chętnych do odbioru i posadzenia drzewka i tym samym zwiększenia ilości drzewostanu w gminie Buk. To, oprócz zrobienia czegoś wspaniałego, jest również fajną przygodą dla Waszych dzieci, a drzewa będą rosły razem z Wami.
Sadzonki pochodzą ze szkółki Nowy Las z Małopolski http://nowylas.pl/.
Poniżej zasady odbioru sadzonek, których będzie razem 200 sztuk (60 buków, 50 lip i 90 dębów – dęby są najmniejsze, ale urosną.
Data: 13 marca godziny 8:30- 12:30.
Miejsce: teren parkingu firmy SAPOR – Niepruszewo, ul. Poznańska 39 (przy drodze głównej na Poznań).
Godziny odbioru: j.w. co 10 minut.
Zasady rezerwacji sadzonek znajdują się na facebooku. Kontakt z organizatorami: Tomasz 796064410.
Czy będą dodawane tabliczki do sadzonek?

– Do części tak, bo mieliśmy więcej w zeszłym roku, jednak w tym roku zrezygnowaliśmy z tego, a zaoszczędzone pieniądze trafią na zbiórkę charytatywną dla Waldka Pierzyńskiego – dodaje Łukasz Sapor. – Podczas akcji wystawimy również puszkę i jeśli ktoś może, to prośba o zasilenie zbiórki – pieniądze przeliczymy komisyjnie i wpłacimy w odpowiednim miejscu.

źródło: (2) Zostaw swój zielony ślad w gminie Buk | Facebook

Więcej o zbiórce dla Waldka – czytaj pod poniższym linkiem:

To ostatnia szansa na życie dla 27-letniego Waldka!

Czytaj także:

Harcerska grochówka dla Waldka

Dodaj komentarz