Zobacz pokaz Brave Kids na Dniach Puszczykowa


Dzieci z Estonii, Ukrainy i Indii zabrały uczestników Dni Puszczykowa w prawdziwą podróż! Nie brakowało emocji: cyrkowe akrobacje, tradycyjne indyjskie tańce i baśnie prosto z Ukrainy. Projekt Brave Kids po raz kolejny zawitał do Wielkopolski.  

Brave Kids IMG_3004
Puszczykowo gości odważne dzieci  po raz trzeci. Młodzi artyści uczestniczą w warsztatach i wspólnie przygotowali pokaz, który połączy elementy kultur, w jakich wyrośli. W minioną sobotę, na Dniach Puszczykowa, można było natomiast obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowane przedstawienia. Każda z grup zaprezentowała się osobno.

Uczniowie Szkoły Teatralnej „Słonecznik” z Ukrainy pod okiem swojej liderki Iryny Pukas stworzyli utrzymany w duchu realizmu magicznego spektakl, w którym baśń przeplatała się z rzeczywistością. Indyjska grupa przyjechała do Puszczykowa z prawdziwą perłą swojej kultury – tańcem Bharatanatyam, którego początki wywodzą się z czci składanej bóstwom. Ubrane w barwne stroje dzieci odtańczyły taniec przy akompaniamencie żywych instrumentów. Ogromne emocje wzbudził występ małych cyrkowców z Estonii. Ich akrobacje powodowały, że publiczność musiała wstrzymywać oddech.

– Brave Kids zawsze wnoszą do życia całego miasta mnóstwo dobrych emocji. Podczas półfinału dzieciaki połączą swoje moce i umiejetności. Stworzą wspólny energetyczny występ – opowiada Anna Mieszała, koordynatorka projektu Brave Kids w Puszczykowie.

To dopiero początek emocji związanych z projektem. Już 2 lipca na scenie ustawionej na Rynku w Puszczykowie mali uczestnicy Brave Kids zaprezentują wyniki dwóch tygodni wspólnej pracy. Będzie kolorowo, głośno i radośnie!

Dodaj komentarz