Gala Tarnowskich Lwów, będąca nieodłączną częścią Spotkania Noworocznego w Tarnowie Podgórnym, odbyła się w piątek, 23 stycznia, w hali OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne.

Na zdjęciu (od lewej) wójt Tadeusz Czajka, manager personalny Justyna Kluga i dyrektor Jacek Jaskulski z Mondelez Polska, prezes Taroki Magdalena Jujeczka, dyrektor Biegu Lwa Piotr Modzelewski, przedsiębiorca i kierowca wyścigowy Tomasz Zagórski, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Garstecki.
Na zaproszenie wójta gminy Tarnowo Podgórne Tadeusza Czajki i przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Garsteckiego odpowiedzieli samorządowcy, w tym starosta poznański Jan Grabkowski, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu poznańskiego i powiatów ościennych, przedsiębiorcy, liderzy lokalnych organizacji pozarządowych – jednym słowem przyjaciele gminy Tarnowo Podgórne.
Zebranych powitał wójt Tadeusz Czajka. Podziękował przedsiębiorcom za współpracę samorządowo-biznesową przy różnych gminnych przedsięwzięciach, Podkreślił, że najlepszym przykładem tej współpracy jest Zespół Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne – szkoły ponadpodstawowej utworzonej i prowadzonej przez gminę, która kształci kadry na lokalny rynek pracy, a przedsiębiorstwa organizują praktyki, uczestniczą w wyposażaniu pracowni technicznych i wspierają rozwój zawodowy uczniów.
Tytuł Tarnowskiego Lwa przyznaje wójt Tadeusz Czajka, honorując w ten sposób firmy, przedsiębiorców i osoby współpracujące z lokalnym środowiskiem biznesu. Nagrodę otrzymują ci, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego gminy Tarnowo Podgórne. W tym roku tytułem Tarnowskiego Lwa wyróżnieni zostali:
– Mondelez Polska Production (Fabryka Czekolady w Jankowicach) za społeczną odpowiedzialność biznesu,
– Magdalena Jujeczka, prezes Spółdzielni Socjalnej Taroka za skuteczną aktywizację zawodową osób zagrożonych wykluczeniem,
– Piotr Modzelewski, dyrektor Biegu Lwa, za stworzenie przestrzeni dla społecznej odpowiedzialności biznesu,
– Tomasz Zagórski, przedsiębiorca, właściciel firmy Eurometal, za łączenie z sukcesem prowadzenia firmy i kariery sportowej.
Oprawę artystyczną wydarzenia stanowił repertuar muzyki filmowej. Na scenie wystąpili młodzi artyści ze Studia Piosenki działającego w ramach Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym: Pola Stępień, Łucja Piślewska, Anna Raszewska, Ola Przewoźniak, Lena Hepner, Hanna Struk, Zuzanna Stodolna i Jan Leśniak. Koncertowo zagrała sezamowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta.
Część oficjalną zakończył toast noworoczny, wygłoszony przez przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Garsteckiego – za pomyślność! ARz
Fot. Materiały prasowe