Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Grunwaldzkiej


Trwa budowa węzła przesiadkowego i bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Z nowej infrastruktury na granicy Poznania będzie można korzystać jeszcze w tym roku. Dzisiaj wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Wołczyńskiej.

węzeł Grunwaldzka

– W tym tygodniu rozpoczęło się sadzenie nowych drzew: klonów i dębów. W sumie na plac budowy przywieziono ponad 100 drzew, które będą rosły w okolicy węzła. Oprócz wspomnianych klonów i dębów, są wśród nich również lipy i grusze. Dołączą do drzew, które zostały przesadzone jesienią – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na postęp prac, konieczne są zmiany w organizacji ruchu. Od środy, 12 kwietnia, ul. Wołczyńska będzie jednokierunkowa na odcinku między ul. Grunwaldzką i Owsianą. Objazd przewidziany jest przez drogę, która obecnie jest wykorzystywana jako dojazd w kierunku przejazdu kolejowego i do Poznania. Zmiana dotyczy również pieszych – tymczasowy ciąg po południowej stronie ul. Wołczyńskiej zostanie zamknięty, a w zamian przywrócona zostanie możliwość poruszania się chodnikiem po północnej stronie. W pozostałym zakresie czasowa organizacja ruchu nie zmienia się – ul. Grunwaldzka jest obecnie jednokierunkowa od ul. Wołczyńskiej w kierunku Plewisk.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz