Zmiany tramwajowe przy placu Wiosny Ludów


Od 1 sierpnia tramwaje przestaną jeździć po łuku torowym na pl. Wiosny Ludów. Zostanie on zdemontowany. Do przystanków: Wrocławska oraz Plac Wiosny Ludów dojeżdżać będą tramwaje wahadłowe.


Likwidacja jest konieczna z uwagi na zużycie elementów infrastruktury oraz konieczność wymiany torów na węźle rozjazdowym na pl. Wiosny Ludów przed uruchomieniem komunikacji tramwajowej w kierunku Al. Marcinkowskiego. Aby zapewnić komunikację w tym rejonie miasta oraz umożliwić dojazd tramwajów do centrum od strony AWF oraz węzła Kórnicka, uruchomione zostaną linie tramwajowe nr 95 oraz 99.

Linia nr 95

KÓRNICKA – most Świętego Rocha – Dowbora-Muśnickiego – Lewandowskiej – WROCŁAWSKA

Linia nr 99

AWF – Strzelecka – PLAC WIOSNY LUDÓW

Trasy tramwajów linii nr 5 i 9, które do tej pory korzystały z łuku, zostaną zmienione. Na linii nr 5 tramwaje będą kursować z Górczyna do Unii Lubelskiej, natomiast linia nr 9 zostanie zawieszona (na części trasy zastąpi ją dodatkowa linia tramwajowa nr 93).

Więcej informacji o zmianach wprowadzanych od 1 sierpnia na stronie ZTM w komunikatach o remoncie trasy PST oraz otwarciu zmodernizowanego torowiska na ulicy 28 Czerwca 1956 r. ZTM

Czytaj także:

Powrót tramwajów na ul. 28 Czerwca 1956

Dodaj komentarz