Zmiany na Alejach Marcinkowskiego


Wkrótce odcinek Al. Marcinkowskiego na wysokości ul. Paderewskiego zyska nową nawierzchnię. Do tej pory biegła tu droga dla pojazdów budowlanych ze Starego Rynku. Zgodnie z zapowiedziami, tę rolę przejmie ul. Wielka. Tym samym mogą zostać wykonane ostatnie prace na Al. Marcinkowskiego. Dzisiaj zmieni się organizacja ruchu przy Bibliotece Raczyńskich.

Zmiany na Alejach Marcinkowskiego

Wraz z płytą Starego Rynku przebudowywane są fragmenty dochodzących do niej ulic. Ul. Wielka została potraktowana priorytetowo – prace związane z infrastrukturą podziemną są tam na tyle zaawansowane, że ulica może zostać udostępniona jako droga dojazdowa dla pojazdów budowy oraz uprzywilejowanych. Do tej pory tę funkcję pełniła ul. Paderewskiego. Gdy ul. Wielka przejmie rolę drogi dojazdowej dla pojazdów budowy ze Starego Rynku, to na pozostałym odcinku Al. Marcinkowskiego będzie można ułożyć docelową nawierzchnię. Decyzja o wstrzymaniu prac w rejonie ul. Paderewskiego pozwoliła uniknąć niszczenia nowej infrastruktury przez ciężkie pojazdy transportujące materiały budowlane na Stary Rynek.

W następstwie zmian, 13 marca (poniedziałek) wyłączony z ruchu zostanie łącznik pomiędzy jezdnią wschodnią i zachodnią Al. Marcinkowskiego na wysokości Biblioteki Raczyńskich. Dotychczas korzystały z niego pojazdy budowy i kierowcy skręcający w północną nitkę pl. Wolności. Od 13 marca łącznik ten zostanie wygrodzony zaporami i nie będzie możliwości przejazdu. Natomiast dojazd ze wschodniej nitki Al. Marcinkowskiego do północnej jezdni Pl. Wolności (gdzie jest wjazd na parking podziemny) będzie możliwy z wykorzystaniem nawrotki przy skrzyżowaniu z ul. 23 Lutego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz