Zmiana organizacji ruchu na ul. Krzywoustego


Dzisiaj nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Bolesława Krzywoustego. Powstają tam ekrany akustyczne, które ograniczą hałas na pobliskich osiedlach.

Nowe ekrany akustyczne powstaną na odcinku od ronda Rataje do istniejących ekranów przy estakadzie Katowickiej. Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą kierowców, rowerzystów i pieszych.

Prace podzielono na etapy, aby związane z nimi utrudnienia były możliwie najmniej uciążliwe. Zawężane będą kolejne odcinki skrajnego, zewnętrznego pasa ruchu ul. Krzywoustego, czyli położonego najbliżej powstających ekranów. W efekcie od 26 września kierowcy zjeżdżający z ronda Rataje w kierunku autostrady będą mieli do dyspozycji o jeden pas ruchu mniej na odcinku od ronda do wysokości przejścia podziemnego. Wraz z postępem prac budowlanych zawężenie będzie przesuwać się w stronę estakady Katowickiej. Wyłączane z ruchu będą więc kolejne fragmenty prawego pasa jezdni prowadzącej w stronę autostrady, a równolegle udostępniane te, przy których prace już się zakończą.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz