Złodzieje zielonego ferrari ujęci – zobacz film z momentu kradzieży


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy dopuścili się kradzieży wartego ponad milion złotych ferrari. Cała trójka już została tymczasowo aresztowana i usłyszała zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

2 sierpnia około godziny 13 z terenu Ośrodka Wypoczynkowego w Mielnie został skradziony pojazd marki Ferrari 488 Spider. Policja o tym zdarzeniu została powiadomiona tego samego dnia, kilka godzin później, gdy pracownicy ośrodka zauważyli brak samochodu na posesji. Od tego momentu zaczęły się intensywne czynności operacyjne i ustalenia kryminalnych z koszalińskiej komendy.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli wszystkie możliwe monitoringi, które przeglądali, aby ustalić kierunek, w którym złodziej odjechał skradzionym ferrari. Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny ustalili, że przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Finalnie, z zapisów kamer wynika, że skradzione auto opuściło Polskę. Należy podkreślić, że do poczynionych ustaleń przyczyniła się też aktywna postawa pokrzywdzonego, internautów, świadków oraz mediów, których spostrzeżenia i informacje były niezwłocznie weryfikowane.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz