ZKZL przekazał 555 mieszkań poznaniakom w 2023 roku


Głównym zadaniem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych jest zapewnienie dachu nad głową poznaniakom. Spółka skutecznie realizuje powierzoną mu misję. Tylko w 2023 roku ZKZL przekazał 555 mieszkań poznańskim rodzinom.  

 ZKZL przekazał 555 mieszkań

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat dynamicznie zwiększył liczbę przekazywanych mieszkań poznaniakom. Efekty są wypadkową kilku ważnych czynników. Spółka oddaje coraz więcej nowych inwestycji, skuteczniej zagospodarowuje pustostany oraz proponuje mieszkańcom ciekawe programy mieszkaniowe. Warto tutaj zaznaczyć, że dzięki alternatywnym źródłom finansowania spółka zwiększyła budżet zarówno na modernizacje nowych kamienic jak również na drobne remonty mieszkań, które mogą być szybciej przekazywane mieszkańcom.

W 2023 roku spółka przekazała 555 mieszkań poznańskim rodzinom. Średnia lokali przekazywanych w ciągu miesiąca wyniosła ponad 45. Na ten znakomity wynik złożyły się mieszkania przekazywane w ramach miejskiej listy socjalnej i mieszkaniowej, jak również innowacyjne programy realizowane przez spółkę.

Od wielu lat sporą popularnością cieszy się program ”Mieszkanie do remontu”. Zasady programu są przejrzyste i nie zmieniają się od lat. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL przyszłym najemcom, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony. Tylko w tym roku dzięki udziałowi w programie blisko 50 rodzin znalazło nowe lokum.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz