ZKZL kontynuuje dbałość o miejskie budynki


ZKZL podsumował ostatnie 12 miesięcy w zakresie bieżącej eksploatacji miejskich budynków. W przeciągu roku udało się doprowadzić do realizacji prawie 3000 zgłoszeń w komunalnych nieruchomościach.

 ZKZL kontynuuje dbałość o miejskie budynki

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sukcesywnie powiększa miejski zasób poprzez nowe inwestycje oraz efektywniejsze zagospodarowanie pustostanów. Dodatkowo, dzięki wielu pracom modernizacyjnym, poprawiany jest stan poznańskich kamienic. Wiele drobnych rzeczy, które wykonywane są przez spółkę, nie jest widoczna, ale znacząco wpływa na komfort życia poznaniaków.

Podczas realizacji poszczególnych zadań oraz w rozmowach prowadzonych z komunalnymi najemcami pojawia się krytyka spółki dotycząca braku reakcji na usterki lub opóźnienia w ich usuwaniu. To właśnie drobne awarie, które na bieżąco usuwa ZKZL są często problematyczne dla mieszkańców. Spółka dysponuje w dużej mierze starym zasobem, który wymaga wielu usprawnień i spółka ma tego świadomość. Poniższe liczby pokazują skalę prac wykonanych przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Jednocześnie ZKZL sukcesywnie z roku na rok zwiększać liczbę wykonanych prac i poprawiać szybkość ich realizacji.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz