Zerwijmy łańcuchy


„Zerwijmy Łańcuchy” – akcja pod takim hasłem odbędzie się 15 września (w niedzielę) w Poznaniu na ulicy Półwiejskiej. Wydarzenie to coroczny, ogólnopolski happening, odbywający się tego samego dnia w większości miast Polski i jak sama nazwa wskazuje, jest reakcją niezgody środowisk pro-zwierzęcych na nieposzanowanie prawa polskiego względem trzymania psów na łańcuchach.

Ustawa o ochronie zwierząt reguluje warunki w jakich winny być trzymane zwierzęta domowe, wystarczy jednak przejechać się kilka kilometrów poza granice dużych miast by zobaczyć na własne oczy, że prawo to jest martwe, nieprzestrzegane i nieegzekwowane.
Fundacja Głosem Zwierząt już drugi rok z rzędu podjęła się koordynacji eventu w Poznaniu, ponieważ temat ten jest niezwykle bliski codziennym, statutowym działaniom fundacji.
Lista interwencji zgłaszanych przez mieszkańców odnośnie zwierząt przetrzymywanych w złych warunkach ciągle rośnie, pracy nam przybywa, zamiast ubywać, i wydaje się, że mimo nowelizacji ustawy regulującej długość łańcucha (minimum 3 metry) oraz czas przebywania psa na uwięzi (max 12h na dobę) w mentalności Polaków nie zmieniło się wiele.

Akcja ma na celu okazanie niezgody na taki stan rzeczy, zwrócenie uwagi na problem cierpienia zwierząt za naszymi płotami. Zapraszamy do przyjścia i okazania wsparcia dla naszych działań, dla zwierząt domowych w niewoli.
Happening rozpocznie się o 11:30 i skończy o 14:00, niezależnie od pogody, przy pomniku Starego Marycha ustawimy 3 psie budy, do których
symbolicznie przykujemy się łańcuchami. Każdy będzie miał okazję poczuć przez niecałe 3 godziny to, co pies na uwięzi
czuje całe swoje życie.

Nie bądź obojętny na krzywdę i cierpienie – bądź tego dnia z nami – Zerwijmy Łańcuchy!

Agnieszka Zabrocka
www.glosemzwierzat.pl

Dodaj komentarz