Zamknięcie wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej – objazdy


Zamknięcie przejazdu spowoduje konieczność wyznaczenia również objazdów oraz zmianę tras autobusów numer: 152, 154, 165, 184, 511, 512 oraz 238. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 125. Będzie ona kursowała na trasie: STAROŁĘKA – Forteczna – Obodrzycka – Kurlandzka – Żegrze – Unii Lubelskiej – Obodrzycka – Forteczna – STAROŁĘKA

Na trasie objazdów zlokalizowane zostaną dodatkowe przystanki: Os. Czecha I na ul. Szwedzkiej w obu kierunkach oraz Piaśnicka/Kurlandzka, Piaśnicka Rynek, Piaśnicka na ul. Piaśnickiej w obu kierunkach.
Zły stan techniczny

Wiadukt drogowy w ciągu ulicy Kurlandzkiej ze względu na stan techniczny jest dopuszczony do użytku warunkowo do 2 listopada. Do przebudowy obiektu Poznań przygotowuje się od kilku lat. W 2017 roku powstała dwuwariantowa koncepcja, a w następnym roku odbyły się dwukrotnie konsultacje społeczne. Przez kolejne lata trwało przygotowywanie dokumentacji budowlanej i uzyskiwanie wszystkich niezbędnych pozwoleń, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz