Załóż wodomierz ogrodowy i oszczędzaj pieniądze


Wiosna to czas pierwszych prac ogrodowych. Rozpoczynając przygotowania do sezonu, warto pomyśleć o zainstalowaniu ogrodowego wodomierza. Pozwoli to na obniżenie opłat za odprowadzanie ścieków, gdyż jego odczyty wskazują, ile wody nie spłynęło do kanalizacji, tylko wsiąknęło w ziemię. Założenie podlicznika ogrodowego dla zabudowy jednorodzinnej jest proste i nie wymaga składania żadnego wniosku.

wąż ogrodowy

Klienci, którzy mają już podlicznik ogrodowy, ale skończył się jego okres legalizacji lub chcą go wymienić na wodomierz dostosowany do montażu nakładki do odczytów radiowych – wystarczy, że wyślą zgłoszenie mailowe. Należy w nim zawrzeć: adres poboru wody, imię i nazwisko odbiorcy usług oraz numer telefonu kontaktowego i przesłać na adres klient@aquanet.pl. Aquanet wymieni wodomierz w cenie 238,71 zł – koszt wymiany (194,40 zł) wraz z zakupem wodomierza (44,31 zł). Dodatkowo spółka na własny koszt dostarczy nakładkę radiową. Dotyczy to odbiorców z zabudowy jednorodzinnej.

Dla tych, którzy chcieliby założyć wodomierz ogrodowy po raz pierwszy, przygotowano poradnik:

Przede wszystkim należy przygotować podejście wodomierzowe, zgodnie z wytycznymi opisanymi poniżej, a następnie zgłosić je do zaplombowania pod adresem mailowym klient@aquanet.pl. Do maila należy dodać do weryfikacji zdjęcia wykonanej instalacji oraz podać: adres poboru wody, imię i nazwisko odbiorcy usług i numer telefonu kontaktowego. W tym przypadku Aquanet zamontuje na podejściu wodomierz (podlicznik) o średnicy DN 15 lub DN 20 w cenie 44,31 zł, bezpłatnie go zaplombuje, a także na własny koszt dostarczy nakładkę radiową.
Można również skorzystać z usług podwykonawcy Aquanet, który przygotuje podejście wodomierzowe wraz z zamontowaniem wodomierza DN 15 lub DN 20 w cenie ok 700 zł (kwota szacunkowa, do zweryfikowania ostatecznie z instalatorem w miejscu wykonywania usługi). Wtedy Aquanet dostarczy wodomierz w cenie 44,31 zł, bezpłatnie go zaplombuje, a także na własny koszt dostarczy nakładkę radiową.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz