Pożegnanie w Akwenmarinie (Galeria)


Zgodnie z tradycją wodniacką każdego roku po sezonie obfitującym w wiele różnych przygód i wydarzeń przychodzi czas, aby w gronie przyjaciół to powspominać, a także zaprezentować swój sprzęt oraz nabyte w czasie mijającego sezonu umiejętności. W tym celu Grupa Sportów Wodnych „Kilwater” zorganizowała Wielkopolskie Motorowodne Zakończenie Sezonu 2012 w czerwonackiej Akwenmarinie. Patronat objął „Nasz Głos Poznański”.


„Kilwater” przy współpracy z gminą Czerwonak podczas tego wydarzenia zapewnił mnóstwo atrakcji. Wszystko rozpoczęło się przed południem w Rogalinku. Tam swój start miał nawigacyjny rajd motorowodny, którego meta mieściła się właśnie w Czerwonaku. Do Akwenmariny docierały również kajaki, które wzięły udział w spływie mającym swój start przy moście Rocha w Poznaniu. Gdy wszyscy wodniacy dotarli już na miejsce, pokaz swoich umiejętności dali motorowodniacy. Akwenmarinę
w Czerwonaku swoją obecnością zaszczycili: multimedalista Mistrzostw Świata i Europy Lechosław Rybarczyk, aktualny Mistrz Europy i Świata w klasie T-400, Marcin Mucha, zeszłoroczny Wicemistrz Europy w klasie OSY-400, Tomasz Morda oraz aktualny Wicemistrz Świata w klasie S-550, Andrzej Lisy.

Przedsięwzięcie miało charakter otwarty i do Akwenmariny mógł przyjść każdy, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Każdy mógł również wziąć udział w sprawnościowych zawodach turystycznych łodzi motorowych. Tor, który mieli do pokonania uczestnicy był dość skomplikowany, a walka
o zwycięstwo bardzo zacięta. Ostatecznie najlepsza okazała się łódź Zgaga. Będący za jej sterami Adam Suszczyk w nagrodę otrzymał puchar wójta gminy Czerwonak.

Oprócz motorowodniaków w Czerwonaku pojawili się także kajakarze. W Akwenmarinie można było spotkać m.in. dwukrotną brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich, Izabelę Dylewską oraz trzykrotną medalistkę olimpijską (jeden srebrny oraz dwa brązowe), Anetę Pastuszkę. Amatorzy mogli się natomiast sprawdzić w wyścigu czasowym na trasie trójkąta.

Celem Grupy Sportów Wodnych „Kilwater” było, aby zakończenie sezonu stało się okazją do integracji wodniaków z całej Wielkopolski oraz z mieszkańcami gminy Czerwonak, na terenie której powstanie w pełni profesjonalna marina. Podczas zakończenia sezonu odsłonięto tablicę prezentującą jej projekt autorstwa Jarosława Kulikowskiego. Symbolicznego wbicia łopata dokonał wójt gminy Czerwonak, Mariusz Poznański.

Marta Glinkowska

Zdjęcia Milena Kuleczka

Dodaj komentarz