Zadziwiające owady w Pestce


Z okazji powrotu do szkoły zapraszamy dzieci i rodziców na niezwykłą wystawę edukacyjną do Galerii Pestka. Od 3 do  16 września w Galerii Pestka (al. Solidarności 47 w Poznaniu) będzie udostępniona ekspozycja zatytułowana „Zadziwiające owady”.

Wystawa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4 – 12 lat. Składa się z kilku przystanków będących poszczególnymi etapami wycieczki po świecie owadów. Podczas zwiedzania dzieci zostaną zabrane na przygodowo-naukową wyprawę, która przybliży im życie i zwyczaje owadów oraz zaciekawi obserwacją piękna przyrody. Dzieci dowiedzą się, dlaczego owady są ważne, jak nam służą, jak się z nimi obchodzić i za co je kochać. Nie zabraknie świetnej zabawy, wielu wrażeń i niespodzianek!

Dzieci odwiedzą 3 instalacje; w laboratorium entomologicznym będą mogły przeistoczyć się w naukowców obserwujących owady w oddalonym od cywilizacji laboratorium. Dzięki tej instalacji dzieci obejrzą multimedialną prezentację oraz formikaria z koloniami dwóch gatunków mrówek, pooglądają owady pod mikroskopem oraz obejrzą gabloty ze spreparowanymi egzotycznymi motylami, chrząszczami i patyczakami. Na ścianach laboratorium dzieci zobaczą również ekspozycję ciekawych zdjęć przyrządów pracy entomologów, kolekcji owadów i procesu przeobrażenia motyla.

Zwiedzając drugą instalację – pszczeli ul – dzieci z naukowców przeobrażą się w małe pszczółki. W ulu maluchy obejrzą bajkę i prezentację na temat życia pszczół oraz wezmą udział w zgadywance dźwiękowej rozpoznając odgłosy owadów.

Ostatnim miejscem wystawy jest stanowisko, przy którym dzieci będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z imponującą, 3-metrową figurą mrówki-giganta, która została zaprojektowana z dbałością o szczegóły anatomiczne i ustawiona na tle powiększonych elementów łąki.

Na zdjęciach dzieci zobaczą, że zmniejszyły się do wielkości owada na łące! Darmowa fotografia zostanie dołączona do Dyplomu dla Młodego Obserwatora Owadów, który otrzyma w prezencie każde dziecko zwiedzające wystawę.

Czas trwania ekspozycji: 3-16 września 2013 r.

Godziny otwarcia:

Czas otwarcia ekspozycji dla grup zorganizowanych: pon.- pt. w godz. 10:00-14:00

Czas otwarcia ekspozycji dla grup niezorganizowanych (od min. 3 osób): pon.-pt w godz. 14:00-18:00

Godziny otwarcia w weekendy: sob.-nd w godz. 11:00-18:00

Uwaga: Oprowadzanie przez animatora po wystawie trwa ok. 45 min. Zgłoszenia grup zorganizowanych  pod numerem telefonu: 602 752 816.

Monika Łuszpak

 

 

Dodaj komentarz