Z Poznania znikają kolejne nielegalne reklamy


To efekt kontroli przeprowadzonych przez inspektorów poznańskiego nadzoru budowlanego, którzy w ubiegłym roku sprawdzili legalność ponad 120 nośników reklamowych i doprowadzili do usunięcia około 20.

Od czternastu lat Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania kontroluje legalność reklam, przyczyniając się tym samym do poprawy ładu przestrzennego w stolicy Wielkopolski. W ubiegłym roku mimo pandemii inspektorzy skontrolowali 124 nośniki reklamowe, w tym97 tablic i urządzeń wolno stojących, trwale związanych z gruntem, a także 23 banery zainstalowane na budynkach oraz 4 tablice przymocowane do ogrodzeń. Jak wykazała inspekcja, 43 reklamy wywieszono samowolnie, 8 wykonano legalnie, a w odniesieniu do 73 trwają postępowania wyjaśniające.

W 2020 roku inspektorom poznańskiego nadzoru budowlanego udało się doprowadzić do rozbiórki 17 nielegalnych nośników. Wśród nich było 13 reklam wolnostojących, których najwięcej rozebrano na osiedlu Rusa i przy ulicy Szymanowskiego. Usunięto 3 reklamy umieszczone na elewacjach budynków przy ulicach: Głogowskiej, Poznańskiej oraz na rogu Wodnej i Garbary. Zlikwidowano również jedną reklamę zainstalowaną na ogrodzeniu nieruchomości przy ul. Grunwaldzkiej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz