Z dziatwą – przystrojoną „zerówką”


Turystyczna linia tramwajowa nr „0”, kursująca w weekendy po Poznaniu cieszy się niemałym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. 1 czerwca – z okazji Dnia Dziecka – tramwaje „zerówki” będą specjalnie przystrojone; ponadto na dzieci, które tramwajami tymi wybiorą się z rodzicami czy opiekunami w podróż po mieście, czeka wiele niespodzianek.

Imprezę przygotowały wspólnie z MPK Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

W sąsiedztwie trasy przejazdu, na ul. Święty Marcin zlokalizowana zostanie dziecięca Planeta ES. Ulica wypełni się baśnią, kolorem i muzyką. Przeżyć tu będzie można przygodę sadzenia roślin, budowania i spotkania ze zwierzętami. Dodatkowo, w godzinach od 12.00 do 16.00, uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzić mobilny Punkt Informacyjny PEKA. Chętni uzyskają informacje o systemie, będą mogli wykonać bezpłatne zdjęcie i złożyć wniosek na kartę PEKA/PEKA Junior – informuje na swej stronie internetowej poznańskie MPK. Niespodzianki dla dzieci czekają tego dnia także w niedawno otwartej Caffe Bimba na ul. Zielonej. Z pewnością już sam widok pięknie odrestaurowanego tramwaju, w którym mieści się kawiarenka, przyciągnie wielu miłośników starych pojazdów, jak też serwowanych tam m. in. słodkości.

Odjazdy tramwaju linii 0 z ul. Gajowej o 11.30 i od 13.00 do 17.00 co godzinę.

Foto: Andrzej Świątek

Dodaj komentarz