X Nocny Bieg Świętojański


Niebawem rozpoczynają się wakacje, a to znak, że Opalenicki Klub Biegacza przygotowuje swój sztandarowy bieg, czyli Nocny Bieg Świętojański. W tym roku jubileuszowa edycja zawodów, czyli dziesiąta. Przypada na pierwszą sobotę wakacji, czyli 22 czerwca. Patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

X Nocny Bieg Świętojański

Z tej okazji przygotowywane jest wiele atrakcji, od koncertu Opalenickiej Grupy Wokalnej po zakończeniu biegu głównego na 10km, który startuje o g. 21.00, poprzez rower ufundowany przez markę STORM model Shark 1.0 po wiele nagród do rozlosowania dla biegaczy, które ofiarowali lokalni przedsiębiorcy i nie tylko.

Zawody zainaugurują Bieg Dziecięce, które startują o godz.18.00 z dostosowanymi dla grup wiekowych dystansami. Organizator w tym roku chcąc zapewnić również najmłodszym niespodzianki po biegu liczy na zapisy dzieci poprzez stronę klubową www.okb-opalenica.pl co da gwarancje na otrzymanie prezentu.

Tradycyjnie całe przedsięwzięcie odbywać się będzie na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku. Start i metę zawodów zlokalizowano właśnie na tym obszarze. Trasa przebiegać będzie okolicznymi drogami gruntowymi, asfaltem zamykając odcinek 10 km, z dala od zgiełku miasta w otoczeniu zieleni lasu.

X Nocny Bieg Świętojański wspiera wiele instytucji. Z kolei Katarzyna Szkoda doświadczona biegaczka, zwyciężczyni Wings for Live objęła patronat nad biegiem.

Każdy kto chciałby z Opalenickim Klubem Biegacza uświetnić dziesiątą, jubileuszową edycje biegu może zapisać się na stronie klubu www.okb-opalenica.pl

Jak co roku organizatorzy zapewniają rewelacyjną atmosferę, mnóstwo powodów do uśmiechu i miłe towarzystwo.

Dodaj komentarz