Wzrok potrzebuje Twojego zainteresowania. Bezpłatne badania w Poznaniu


Jednym z najbardziej zaniedbywanych przez nas zmysłów jest wzrok. Nie potrafimy o niego dbać, a do okulisty wybieramy się dopiero, kiedy pojawia się coś złego – widzimy gorzej, dopada nas zapalenie spojówek lub inna choroba oczu. A tak nie wiele potrzeba by nasz wzrok służył nam bez problemu… do końca życia. W lipcu na terenie Poznania prowadzone będą bezpłatne badania oczu.

badania profilaktyczne_m

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, ponieważ oczy przekazują nam 80% informacji o otaczającym nas świecie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby prawidłowo o niego zadbać. W dzisiejszych czasach żyjemy w tak szybkim tempie, że wszystkim nam momentami brakuje czasu na najważniejsze sprawy. Jednakże w celu poprawienia jakości życia konieczne jest, aby zwracać większą uwagę na zdrowie, w szczególności regularnie wykonywać badanie wzroku.

Statystyki w tej kwestii są niezbyt imponujące:
– 20% osób słabowidzących nie podejmuje żadnego działania, żeby widzieć lepiej;
– 29% osób myśli, że ma dobry wzrok;
– 23% osób myśli, że ma na tyle dobry wzrok, że nie musi udać się do specjalisty;
– 18% osób zwyczajnie nie ma czasu na wizytę u specjalisty;
– 10% osób nie obchodzi badanie wzroku;
– 2% osób nie ma pojęcia, gdzie można wykonać badanie wzroku.

– Nie chcemy w tej kwestii stać z boku i dlatego rozpoczęliśmy akcję profilaktycznych badań wzroku w Poznaniu. Jesteśmy po pierwszej turze w Galerii Sucholeskiej i cieszy nas to, że wyjście do ludzi spowodowało, że udało nam się przebadać osoby, które jak deklarowały nie czuły by potrzeby pojawienia się u okulisty – mówi Wojciech Nowak Optometrysta, Specjalista Korekcji Wad Wzroku z Salon Optyczny Perfect Eye Optic.

Niezależnie od tego czy jesteśmy osobą młodą czy starszą, regularne badania okulistyczne i optometryczne są sprawą istotną i niezwykle ważną.

– Wiele osób jest zaskoczonych, że nawet nie mając żadnych problemów ze swoim wzrokiem, powinny regularnie zgłaszać się na kompleksowe badanie wzroku. Większości pacjentom zaleca się regularne kontrole u specjalisty, co dwa lata. Jednak po przekroczeniu 40 roku życia lub jeśli tak zaleci specjalista, należy zwiększyć częstotliwość tych wizyt – mówi Wojciech Nowak. – Ważne jest także badanie u dzieci, bowiem często się zdarza, że one nie zdają sobie sprawy, że mają wadę wzroku.

Badanie w ramach akcji prowadzonej w Galerii Sucholeskiej oraz CH Piotr i Paweł na ul. Druskiennickiej nie jest badaniem pełnym to badanie wstępne pozwalające ustalić, czy konieczna jest wizyta u oklulisty w celu wykonania pełnych badań. Można będzie się na nie umówić w salonie, podczas komputerowego badania. Klienci otrzymują 50% rabatu na to pełne + 15% na okulary.

Podczas badania specjalista określi dokładnie czy mamy wadę wzroku, która może powodować wiele dolegliwości, dobierze tobie w fachowy sposób okulary lub soczewki kontaktowe badając dokładnie stan oczu przed aplikacją, zbada również pod kątem chorób oczu, oceni widzenie obuoczne oraz oceni oczy, które są wskaźnikiem zdrowia całego organizmu.

– Nie należy więc zwlekać z badaniem oczu tym bardziej, że wychodzimy do poznaniaków z bezpłatną usługą – mówi Wojciech Nowak z Salon Optyczny Perfect Eye Optic.

Bezpłatne badania odbędą się:
CH Piotr i Paweł, ul. Druskienicka 12 A, Poznań tel. 61 842 55 55
09-10 lipca 14.00-21.00,
17-18 lipca 14.00-21.00,
24-25 lipca 14.00-21.00.

Galeria Sucholeska, Suchy Las, ul. Obornicka 85
11-13 lipiec, czw. i pt. 12.00-20.00, sob 10.00-20.00
19-20 lipiec, pt. 12.00-20.00, sob.10.00-20.00

Czy wiesz…
… co może wykryć specjalista podczas badania wzroku:
Wady wzroku takie jak: Krótkowzroczność, Nadwzroczność, Astygmatyzm, Prezbiopia
Nieprawidłowe ustawienie oczu: czasami może być odpowiedzialne za bóle oczu, głowy, suchość oczu, problemy z prowadzeniem samochodu po zmroku lub podczas pracy z blisko
Choroby oczu: wiele chorób takich jak: jaskra czy retinopatia cukrzycowa pozostają bezobjawowe we wczesnych stadiach. Specjalista zbada Twoje oczy i oceni dno oka w poszukiwaniu wczesnych objawów tych chorób. W większości przypadków, wczesne wykrycie i leczenie chorób oczu zmniejsza ryzyko trwałej utraty lub upośledzenia widzenia.
Inne choroby: specjalista może wykryć wczesne objawy niepokojących stanów i chorób oceniając naczynia krwionośne, siatkówkę i inne struktury. Przeprowadzając badanie okulistyczne specjalista jest w stanie rozpoznać wysokie ciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu we krwi i inne problemy zdrowotne. Na przykład cukrzyca może powodować przeciekanie drobnych naczyń krwionośnych, tworzenie się wybroczyn i wylewów krwi wewnątrz gałki ocznej oraz obrzęku, który może prowadzić do utraty widzenia. Specjalista chorób oczu podczas przeprowadzania pełnego badania wzroku jest w stanie wykryć opisane powyżej objawy choroby i jej powikłania, często zanim internista rozpozna chorobę podstawową.

Dodaj komentarz