Wystartował nowy sezon Wiosennej Ligi Siatkówki


Młodziczki UKS Dwójka Stęszew po pierwszym turnieju zostały liderem Wiosennej Ligi Siatkówki, której patronem medialnym jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Następny turniej odbędzie się 12 maja w Stęszewie.

– Tegoroczna edycja odbywa się w kategorii wiekowej młodziczek. W rozgrywkach uczestniczą zespoły z powiatu poznańskiego: UKS Puma Komorniki, UKS Dwójka Stęszew, UKS Lider Rokietnica oraz SKF Politechnika Poznańska. Rozgrywki prowadzone są turniejowo. Każdy zespół będzie gospodarzem jednego z turniejów – mówi współorganizator rozgrywek, Michał Sułkowski.

Pierwszy turniej został właśnie rozegrany w Komornikach. Spotkania rozgrywano systemem każdy z każdym trzy sety, a każdy zdobyty set oznaczał jeden zdobyty punkt. Najlepsze w pierwszym turnieju okazały się młodziczki UKS Dwójka Stęszew, które wygrały wszystkie swoje spotkania bez straty seta.

Kolejne turnieje cyklu zaplanowano na 12 maja w Stęszewie, 19 maja w Poznaniu oraz zmagania finałowe w Rokietnicy (na przełomie maja i czerwca). W finale na zawodniczki czeka szereg nagród, a zmagania w WLS są znakomitym uzupełnieniem gier po zakończeniu rozgrywek ligowych.

Wyniki:
UKS P.U.M.A. Komorniki – Lider Rokietnica 1:2
UKS Dwójka Stęszew – SKF KS Poznań 3:0
UKS P.U.M.A. Komorniki – UKS Dwójka Stęszew 0:3
Lider Rokietnica – SKF KS Poznań 2:1
UKS P.U.M.A. Komorniki – SKF KS Poznań 2:1
UKS Dwójka Stęszew – Lider Rokietnica 3:0

Klasyfikacja II Wiosennej Ligi Siatkówki:
1. UKS Dwójka Stęszew
2. Lider Rokietnica
3. UKS P.U.M.A. Komorniki
4. SKF Politechnika Poznańska

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Dodaj komentarz