Wystartował nabór wniosków do „POZnań – i zamieszkaj”


Do końca maja można składać wnioski do drugiego etapu programu mieszkaniowego „POZnań – i zamieszkaj” realizowanego przez miasto oraz Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zainteresowani mogą ubiegać się o najem jednego z 353 komfortowych lokali wykończonych pod klucz, które powstają na Strzeszynie. Nabór dokumentów potrwa do końca maja.

POZnań - i zamieszkaj

Oferta skierowana jest do poznańskich rodzin i osób, które myślą o poprawie warunków lokalowych. Udział w programie mogą wziąć również osoby, które nie mieszkają w Poznaniu, lecz planują związać ze stolicą Wielkopolski swoją przyszłość.
„POZnań – i zamieszkaj” stanowi alternatywną, tańszą i stabilniejszą formę najmu w stosunku do ofert rynku komercyjnego. W ramach programu najemca może dodatkowo skorzystać z dopłaty do czynszu, co może obniżyć koszty utrzymania lokalu.

Drugi etap programu jest realizowany w rejonie ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Powstaje tam 9 budynków z 353 lokalami wykończonymi w standardzie pod klucz. Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r. Do dyspozycji przyszłych najemców będą mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Metraż będzie wahał się od 30 do 67 m². Część lokali będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz